Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüzdeki yaşlılık lekesi nasıl geçer?

7,396
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüzdeki yaşlılık lekesi nasıl geçer?

Yüzdeki yaşlılık lekelerinin tedavi sonuçlarını lekenin derinliği ve derinin yapısı etkiler. Yüzeyel bir leke ise genel olarak leke lazerlerinden, buz tedavilerinden ve kimyasal peelinglerden çok çabuk sonuç alınır. Özellikle lazer tedavileri yaşlılık lekelerini gidermede çok etkilidir. 

Yüzeyel bir leke ise genel olarak 1 ile 3 seans arasında netice alınabilmektedir. Seans aralıkları 1 ay gibidir. 3. seansın sonunda genellikle geriler. Ancak derin bir leke ise genellikle tedaviler çok uzun sürebilir. Bazen çok daha derinde olan yaşlılık lekeleri söz konusu olur ve netice de alınmayabilir. Bu nedenle lekeyi daha öncesinde bir dermascope ile incelemek, bize fikir verebilir. 

Yaşlılık lekelerinin tedavisinde kişinin yaşı ileri ise genellikle yan etki görmeyiz. Çünkü 60 yaş üzeri kişilerde genellikle reaksiyonel lekelenme pek görülmez. Bu nedenle 55 - 60 yaş üzerindeki kişilerin leke tedavilerinde genellikle iyi sonuç alırız ama daha erken yaşlarda, hormonların ve renk hücrelerinin aktif çalışması sebebiyle daha dikkatli olmak gerekir. Leke tedavilerinden sonra reaksiyonel leke olmaması için gereken önlemlerin alınması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat