Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüz germe operasyonu nasıl yapılır?

12,575
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüz germe operasyonu nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatı ruhumuza elbise dikmek gibidir. Eğer bireyler yüzlerinde kendilerine yabancılaşacak kadar değişiklik olduğunu düşünüyorlarsa estetik ve plastik cerrahlara başvurur. Yüz germe operasyonu ile yüzdeki deri bolluklarının giderilmesi ve zamanla, yer çekiminin etkisi ile aşağıya göç eden yüz dolgunluğunun hacminin yeniden oluşturulması amaçlanır.

Yüz germe operasyonlarını tek boyutlu olarak düşünmemek, üç boyutlu değerlendirmek gerekir. Yüz germe operasyonlarında eskiden sadece deri bolluklarının giderilmesi ve yukarıya asılması gibi düşünülürken, günümüzde çok daha kapsamlı bir inceleme söz konusudur.

Yüz germe operasyonlarında yalnızca germe işlemi değil yapılmaz, kimi zaman dolgunluğunu kaybeden elmacık kemiklerinin ve orta yüz bölgesinin de restore edilmesi, hacminin tekrar sağlanması amacıyla bu bölgelerde de içeriden askılar ve yağ enjeksiyonları eklenebilir.

Özünde deri bolluğu çok fazlaysa yine de mutlaka yüz germe adı altında kulak önünden gizlice ve kulak arkasına daha fazlası olmak üzere izlerle girerek yüz derisini boyuna ve şakaklara doğru serbestleştirerek kaldırılabilir. 

Yüz germede teknik tercihe göre değişir ama, sımas tabakası yani derinin altındaki tabakayı  korse gibi iyice toparlayarak onun üzerine deriyi gevşekçe bırakma yöntemi olumlu sonuçlar verir. Bunun dışında sadece derinin gerilmesi de mümkündür ancak bu daha az naturel ve daha az kalıcı sonuçlara yol açtığı düşünülen yöntemler arasındadır. Amaçlanan sonuca göre deri bollukları çok fazlaysa kaçınılmaz olarak bu yöntemi bir şekilde uygulamak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat