Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurta diyeti nasıl yapılır?

3,978
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurta diyeti nasıl yapılır?

Yumurta diyeti adından da anlaşılacağı gibi tüm ana öğünlerin yoğunlukla yumurta kullanılarak yapıldığı bir diyettir. Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu yumurtanın çok fazla tüketimi sonucu kabızlık gibi şikayetlerin olabileceğidir. Bu nedenle yumurta diyeti yaparken mutlaka bol bol lifli gıdaların da tüketilmesi gerekir. Yumurta tüketirken yanında mutlaka sebze ve meyve olmalıdır. Tam tahıllı besinler ve kuru baklagiller diyetinizde olmalıdır.

Yine aynı şekilde su tüketimi çok önemlidir yumurta diyetinde. Günde 8-12 bardak arası su tüketmeniz gerekir.  Çünkü her bir kalori yakımı için 1ml suya ihtiyacımız vardır. Bu nedenle günde 2 - 2,5 litreye karşılık gelen 8 - 12 bardak su tüketilmelidir. 

Yumurta diyeti yaparken alkollü, gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durulmalıdır. Yumurtayı hazırlarken de katı yağ yerine sıvı yağ kullanılmalıdır. Özellikle zeytinyağı kullanılması bu diyette önem taşır. 

Yumurta diyeti yaparken günlük harekete egzersiz eklemek önemlidir. Haftanın mümkünse her günü, mümkün değilse 5 günü boyunca 30 dakikalık tempolu yürüyüşler yapmak yumurta diyetinin etkinliğini artıracaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat