Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan sünnetinde çan yöntemi nedir?

15,948
kez izlendi
Puan: 4.08 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni doğan sünnetinde çan yöntemi nedir?

Çan yöntemi biraz daha değişiktir. Gene pipinin temizliği, lokal anestezisi yapıldıktan sonra pipinin üzerindeki sünnet derisi pipinin başından ayrılır ve içine bir metal çan yerleştirilir. Külah gibi pipinin başının üzerine yerleştirilir. Deri onun üzerine çıkacak olan deri bir çorap gibi geçirilir. Ondan sonra bir kıskacı vardır. Kıskaçla kıstırılır. Bir müddet kıstırılıp tutulur. O kanamayı engellemek içindir. 

1-2 dakika kadar öyle tutulduktan sonra üstünde kalan sünnette çıkacak kısmı bistüri ile kesilerek çıkartılır. Bazen 1-2 tane dikiş koymak yaklaştırmak için gerekebilir. Bazen dikişsiz bile o sıkıştırıldığı zaman yapışıp birbiriyle kaldığı için kalabilir. 

Çan yönteminin açık cerrahi yöntemden bir farkı yoktur. Gıdı denilen tarafı çok tecrübeli ellerde değilse biraz daha fazla kalır. Bazen aileler çan sünnetiyle olunca gıdısı biraz fazla mı diye sorabilir. Doktor tecrübeli ise onu gerekli şekilde halleder. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat