Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yatağını ayırmak istediğimiz çocuğa nasıl davranmalıyız?

4,362
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yatağını ayırmak istediğimiz çocuğa nasıl davranmalıyız?

Çocuğun yatağını anne babanın yanından ayırmak başlı başına bir sorundur. Böyle bir noktaya gelmemek için yapılacak en önemli şey çocuğu zaten anne babanın yatağında yatırmaya, uyutmaya, doğumdan sonra böyle bir sürece girmeye gerek bırakmamaktır. 

Çocukta anne baba ile veya aynı odada yatma gibi bir alışkanlık oluştuysa yapılacak en doğru davranış çocuğu uykuya başlangıçta kendi odasındaki yatağına yatırmak, çocuğun uykuya geçişine kadar olan sürede anne veya babanın ya da çocuğa evde en yakın ikinci kişinin çocuk uyuyana kadar ona refakat etmesi, çocuk uyuduktan sonra yetişkinin oradan ayrılması uygundur. Çocuk uyku arasında zaman zaman yetişkinin yatağına gelme talebinde bulunursa, bu durumda çocuğu çok şiddetle reddetmeden, onu sakince alıp odasına götürmek gerekir ve yine uykuya geçişe kadar ona refakat edilmelidir. 

Çocuk ilk uykuya geçişi anne ve babanın odasında yaparsa ve sonra götürülürse bu, çocuğun yatağını anne ve babadan ayırmak için çok pratik bir yöntem değildir ve çok zaman alabilir. Ayrıca çocukta kendini odadan atılmış, izole edilmiş ve istenmemiş duygusu da yaratabilir. Dolayısıyla çocuğu kendi odasında yatırıp, herkesi kendi odasına dönmesi, çocuğun her bireyin evde ayrı bir yatağı olduğunu bilmesi en pratik çözümdür. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat