Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaşlılık lekelerini önlemek için neler yapabiliriz?

1,449
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yaşlılık lekelerini önlemek için neler yapabiliriz?

Yaşlılık lekelerinin ortaya çıkmasındaki sebep hücresel hasardır. Güneş ışığının çocukluk yaşlardan itibaren çok fazla miktarda deriye zarar vermesi sonucunda belli bir yaştan sonra yaşlılık lekeleri ortaya çıkar. 

Genelde yüz bölgesinde, el sırtlarında, kollarda ortaya çıkan yaşlılık lekelerinden korunmak için en önemli şey, genelde güneşten özellikle korunmaktır. Yaz ve kış aylarında özellikle yüz bölgesinde güneşten koruyucu kullanmak, kış aylarında ev içindeyken, eğer eviniz çok ışıklı ise yine güneşten koruyucu kullanmak, uzun süre araba sürmek zorunda olduğunuz bir iş yapıyorsanız araba kullanırken de mutlaka güneşten koruyucu kremler kullanmak çok önemlidir. 

Sigara içmek güneş hasarını daha da artırdığı için, sigara içmemek cilt için çok daha sağlıklı olacaktır ve lekeleri tetiklemeyecektir. 

İyi beslenmek antioksidan alımını artırdığı için sebze ve meyveden zengin beslenmek lekelerin önüne geçmesinde yardımcı olacaktır.

Lekeler biraz da genetik eğilim ile ilgilidir. Genetik olarak lekelenmeye müsait olan kişilerin güneşten daha da iyi korunması gerekir.

Güneşten korunurken yeterince D vitamini alımına da dikkat etmek gerekir. Hem beslenmeye dikkat etmeli, hem de kapalı ortamlarda olduğumuzdan D vitamini eksikliği oluşacağı için D vitamini takviyesi almak, hem bünyemizi hem de cildimizi sağlıklı tutacaktır. 

Güneşten koruyucu kullanımının dışında cildi besleyen, onaran kremleri kullanmak, genç yaşlardan itibaren C vitamini, A vitamini ve antioksidan ve peptit içeren kremler kullanmak leke oluşumunu engelleyecektir.

Genç yaşlardan itibaren cildi besleyen, onaran kremler; A ve C vitamini, antioksidan ve peptit içeren kremler kullanmak leke oluşumunu engelleyemeye yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat