Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yasaklanan internet sitelerine nasıl girilir?

341,778
kez izlendi
Puan: 3.50 / 5
Detaylı Açıklama

Yasaklanan internet sitelerine nasıl girilir?

Engelli web sitelerine ulaşmak için pek çok farklı yöntem var. Bunların başında DNS değiştirme, İnternet'e bir sanal ağ üzerinden, yani VPN üzerinden bağlanma veya ilgili siteye benzer yöntemleri kullanarak ulaşan proxy sitelerini kullanmak sayılabilir. Şimdi gelin hepsini teker teker inceleyelim.

Yasaklı web sitelerine girmek amacıyla bir Proxy sitesi bulmak için Google'da "free proxy sites" şeklinde arama yapabilir ya da hidemyass.com gibi çok bilinen siteleri kullanabilirsiniz.

Proxy sitelerine giriş yaptığınızda buradan girmek istediğiniz sitenin adını yazarak bağlanmak çok kolay. Tek yapmanız gereken aracı siteye bağlamak istediğiniz internet sitesini yazmak ve enter'a basmak. 

Ancak proxy sitelerine girerken, güvenilir olup olmadığı hakkında yine İnternet'te ufak bir araştırma yapmanız, kullanıcı yorumlarına bakmanız gerekiyor çünkü zararlı görünen sitelere girmek virüslerle uğraşmak anlamına da gelebiliyor. Bu nedenle bilgisayarın güvenlik uyarısı verdiği sitelere girmemek gerekiyor.

Engelli bir web sitesine girmek için DNS adresinizi de değiştirebilirsiniz. Fakat özellikle çok sık kullanılan DNS adresleri yasaklanabildiğinden, engelli sitelere giriş yapabilmek için İnternet?ten araştırarak her zaman en güncel olan adresi bulmak gerekiyor.

Bunun yanı sıra akıllı telefon ve tabletlerde engelli web sitelerine girmek için VPN?i de kullanabilirsiniz. Bunun için Google Play ya da Apple Store'dan "Hotspot Shield" ya da "onavo protect" programını indirmeniz yeterli.  

Ancak bu tür sanal özel ağlar üzerinden bağlanmak, akıllı telefon ve tabletlerin şarjını çok hızlı tükettiğinden, yasaklı sitelerle girmediğiniz zamanlarda VPN bağlantısını pasif hale getirmenizi öneririz. 

Tüm bunların dışında, engelli sitelee girmek için Zenmate uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bir Google Chrome eklentisi olan Zenmate'in çalışma prensibi çok basit ve bilgisayarınıza zararı yok. Sadece internet bağlantınızı biraz yavaşlattığını söyleyebiliriz. Bunun için de sadece yasaklı sitelere girişte Zenmate'i açabilir, diğer zamanlarda uygulamayı pasif hale getirebilirsiniz.

Bu yolları izleyerek artık kolaylıkla engelli web sitelerine ulaşabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat