Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yardım

Video izleme

 • Video olması gereken yerde hata mesajı var. Video nerede?

  UZMANTV'de video gösterimi için Adobe Flash Player teknolojisi kullanılıyor. Aşağıdaki adresten bu programcığın son sürümünü bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

  http://get.adobe.com/tr/flashplayer

  Eğer Adobe Flash Player yüklediğiniz halde sorun devam ediyorsa şu olasılıklar da söz konusu olabilir:

  1) Firewall programınız videoların gösterilmesini engelliyor olabilir. www.uzmantv.com adresini güvenilir (trusted) siteler arasına ekleyebilirsiniz.
  2) Eğer işyerinizdeki bilgisayarda sorun yaşıyorsanız ağ yöneticiniz internet üzerinden video izlenmesini engelliyor olabilir. Size ayrıcalık tanıması için kapısını çalabilirsiniz.
  3) Sisteminizdeki Quicktime, Windows Medya Player, iTunes, Real Player gibi video gösterim programlarından biri için "İnternet üzerinden izlenen videoları sadece sen göster" seçeneğini işaretlemiş olabilirsiniz. Bunu değiştirmenizde fayda var.

 • Videoları kesik kesik izliyorum. Neden?

  UZMANTV'deki videoları akıcı bir şekilde izleyemiyorsanız bunun nedeni internet bağlantınızın yavaşlığı olabilir. Sitemizdeki videoları duraksamadan izlemek için minimum 256K internet bağlantınızın olmasını tavsiye ediyoruz.

  İnternet bağlantınız yavaş olmadığı halde sorun yaşıyorsanız, o sırada internetten herhangi bir şey indirmeniz de videoları kesik kesik izlemenize sebep olabilir. Download'ı durdurarak sebebin bu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  Bir çözüm de şu olabilir: Videoları akıcı bir şekilde izlemek için bir süreliğine "Pause" düğmesine basıp kırmızı çizginin ilerlemesini bekleyebilirsiniz. Yeniden "Play" butonuna tıkladığınızda büyük olasılıkla videoyu sağlıklı bir şekilde izleyeceksiniz.

 • Videoları tam ekran izlemek istiyorum. Büyütme butonu nerede?

  Her videonun altında oynatma / durdurma, başa alma, ses kontrolü ve büyütme butonu bulunur. En sağda bulunan büyütme butonuna tıkladığınızda videoyu tam ekran olarak izlemeye başlarsınız. Videoyu büyük haliyle izlerken büyütme butonunun yerine bu kez küçültme butonu gelir. Bu butona tıklayarak ya da klavyenizdeki "Escape" tuşuna basarak videonun küçük haline dönebilirsiniz.

Video yayınlama

 • UZMANTV videolarını sitemde yayınlamak istiyorum. Mümkün mü?

  Her videonun altında "Sitende Yayınla" linki bulunur. Buraya tıkladığınızda o videoyu sitenizde yayınlayabilmeniz için gerekli olan embed kodunu göreceksiniz. Bu kodu kullanarak ilgili videoyu sitenizde yayınlayabilirsiniz. Eğer bu kodu nasıl kullanacağınız konusunda bilgi sahibi değilseniz internet sitenizle ilgilenen webmaster'a danışabilirsiniz.

 • UZMANTV videolarını sitemde yayınlıyorum. Bu konuda kurallarınız var mı?

  UZMANTV'de yer alan tüm videolar UZMANTV ekibi tarafından üretilen, telif hakları yasaları ile korunan özgün içeriklerdir. 1) Sitenizde en fazla 50 videoya yer verebilirsiniz. 2) UZMANTV videolarını yayınladığınız site sadece UZMANTV videoları üzerine kurulmuş bir site olmamalıdır. Bunu tespit ettiğimizde ne yazık ki ilgili siteyi yasaklı kapsamına alıyoruz. Bu durumda video player alanında video yerine yasaklı site olduğunuz bilgisi çıkıyor. 3) Video yayınlamak için kullandığınız UZMANTV embed kodunda hiçbir değişiklik yapmamanız gerekir. Aksi takdirde video yayınlama hizmetimizden yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Embed kodunda değişiklik yaptığınızda video player alanında kodun değiştirilmiş ya da kullanımdan kalkmış olduğuna dair uyarı alırsınız.

 • Embed kodunu kullanarak UZMANTV videolarını siteme ekledim. Ama video player alanında video yerine uyarı mesajı çıkıyor. Neden?

  Bunun iki sebebi olabilir. 1) UZMANTV embed kodları sadece bir sunucu altında çalışır. Yani masaüstünde veya sunucu harici bir ortamda deniyorsanız videoyu izlemeniz mümkün olmayacaktır. 2) UZMANTV embed kodunda değişiklik yapmış ya da bazı satırları silmiş olabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanabilmek için UZMANTV embed kodunda hiçbir değişiklik yapmamanız gerekir. Aksi takdirde video yayınlama hizmetimizden ne yazık ki yararlanamazsınız. Embed kodunda değişiklik yaparsanız video player alanında kodun değiştirilmiş ya da kullanımdan kalkmış olduğuna dair uyarı alırsınız.

UZMANTV uzmanları

 • UZMANTV uzmanlarına güvenebilir miyim?

  UZMANTV soru soracağı uzmanları seçerken mümkün olduğunca hassas davranıyor. Ancak yine de bazı noktalara dikkat çekmekte fayda var. Örneğin, eğer konu bir Uzakdoğu dövüş sporu ise bunda farklı yaklaşımlar olabileceği için UZMANTV'de yer alan uzmanımız ile aynı konunun bir başka uzmanının öğrettiklerinde farklılıklar olabilir. Benzer şekilde, konu sağlık ise, farklı tedavi, teşhis yöntemleri olduğundan UZMANTV'ye konuşan uzman doktor ile sizin doktorunuzun önerdikleri arasında ayrışan unsurlar olabilir. UZMANTV'de sorulara cevap veren her uzmanın bir özgeçmiş sayfası bulunuyor. Buradaki bilgileri okuyarak kararınızı ona göre vermeniz yerinde olacaktır.

 • UZMANTV'de uzman olabilir miyim?

  Her sayfanın altında bulunan "Bize Ulaşın" linkinden UZMANTV'nin uzmanları arasında katılmak istediğinizi bize iletebilirsiniz. Bunun için temel kriterlerimiz o konunun profesyoneli olmanız, yer almak istediğiniz konu hakkında güvenilir kurumlardan eğitim almanız ve hali hazırda görevinizi sürdürüyor olmanız. Bize yazarken sadece uzmanlığınız hakkında değil, hangi konuda bilgi vermek istediğinizi de detaylı bir şekilde açıklarsanız çok seviniriz.