Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yanakta uçuğu olanlar nelere dikkat etmeli?

5,790
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yanakta uçuğu olanlar nelere dikkat etmeli?

Yanakta meydana gelen uçuk tip 1 denen uçuk virüsünün bulaşması sonucu meydana gelir. Yanak bölgesindeki herhangi bir zedelenme, sıyrık, yara olduğu zaman, egzama, sedef, deride kuruluk gibi sorunlar varsa deri içine uçuk virüsü girerek o bölgedeki deri hücreleri içine yerleşir. Deri hücrelerini yok eder ve enfeksiyon meydana getirir. 


Yanakta uçuğu olanlar öncelikle yanak bölgesinin bütünlüğünü korumalıdır. Yanak bölgesindeki herhangi bir zedelenme, sıyrık, yara veya çatlama olması engellenmelidir. Bu tür zedelenme, sıyrık, yara veya çatlamalar uçuğun tekrarlamasına neden olabilir. Güneş, yanaktaki uçuğun çok fazla tekrarlanmasına engel olabilir.

En az 30 faktörlü bir koruyucu ile yanakları korumakta fayda vardır. Eğer hasta stresli ya da depresyonda ise stresten uzak durmalıdır. Eğer hastada bağışıklık sisteminin düştüğü, kansızlık, vitamin eksikliği gibi sorunların görüldüğü durumlarda uygun tedavi şarttır. Bunlar yanak bölgesinde uçuğu olan hastaların uçuğun tekrarlamaması için alabilecekleri önlemlerdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat