Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10'a geçiş ile ilgili en sık sorulan sorular nelerdir?

1,071
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10'a geçiş ile ilgili en sık sorulan sorular nelerdir?

Windows 10'a geçiş ve yükseltme ile ilgili sıkça sorduğunuz tüm sorularWindows Kurumsal Ürün Pazarlama Müdürü Renin Canbolat Çiçek sizler için yanıtladı. 

Rezervasyonu yaptıktan sonra yükseltme bildiriminin gelme zamanı

Windows 10 için yükseltme rezervasyonunuzu yaptıysanız, yükseltmeniz gelmek üzeredir. Şu anda dünyanın en geniş yazılım yükseltme aktivitesinin bir parçasısınız ve tüm kullanıcıların harika bir yükseltme deneyimi yaşaması için yoğun olarak çalışıyoruz. Yükseltme bildiriminiz önümüzdeki günler veya haftalar içerisinde gelebilir. Ve her zaman yükseltmenizin durumunu Windows 10'u edinin uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz. 

Windows 10'a geçmek için yükseltme bildirimininin beklenmesinin zorunlu olup olmadığı

Eğer teknolojiyi yakından takip eden bir kullanıcıysanız, bilgisayarınıza Windows 10 yükseltmesini yapmak için sizler için sunduğumuz Medya Yaratma Aracı'nı kullanabilir ve uygun Windows 7 ve 8.1 bilgisayarlarınızda yükseltmeyi hemen başlatabilirsiniz.

Yükseltme işleminin alacağı zaman

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra yükseltmenin tamamlanması için yaklaşık bir saat süre ayırın. İşlem yeni cihazlarda yalnızca 20 dakika gibi kısa bir süre alabileceği gibi, eski cihazlardaysa daha fazla sürebilir.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler ücretsiz geçiş teklifinden yararlanma

Küçük ve orta ölçekli işletmeler uygun ve orijinal Windows 7 Pro ve Windows 8.1 Pro cihazlarını ücretsiz geçiş teklifinden yararlanarak Windows 10 Pro'ya geçirebilirler. Fakat eğer cihazlar kurumsal bir ağa bağlıysa, yükseltme bildirimlerini ve Windows 10'u Edinin Uygulaması?nı görmezler. Teklif kapsamındaki cihazları Windows 10 Pro'ya toplu olarak yüksetlmek için Medya Yaratma Aracı'nı kullanabilir ve bir USB sürücüsü veya DVD kullanarak yükleme medyasını oluşturup toplu olarak yükseltme yapabilirler. 

Kurumsal müşteriler ücretsiz Windows 10 yükseltmesi

Ücretsiz geçiş teklifi Windows'un Enterprise sürümleri için geçerli değildir. Fakat, toplu lisanslama anlaşmasında aktif Yazılım Güvencesi aboneliği bulunan kurumsal müşteriler, Windows 10'a yükseltmek için Microsoft Toplu Lisans Hizmet Merkezi üzerinden Windows 10 Enterprise sürümüne yükseltme imkanına sahip olurlar. 

Bilgisayarı ücretsiz geçiş teklifiyle Windows 10'a yükselttikten 1 yıl sonra kullanmaya devam etme

Hayır. Microsoft, Windows 10'u uygun ve orijinal Windows 7 ve Windows 8.1 cihazları için ücretsiz bir yükseltme olarak sunuyor. Bu ücretsiz yükseltme teklifinden 28 Temmuz 2016 tarihine kadar yararlanabilirsiniz. Yükseltme yaptıktan sonra, cihazınızda Windows 10'a ücretsiz sahip olursunuz ve cihaz ömrü boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. 

Bazı kullanıcılarımız yükseltmeden sonra tüm verilerim ve uygulamalarım silinecek mi sorusunu soruyor ve dosyalarını, ayarlarını ve uygulamalarını Windows 10'a nasıl taşıyabileceğini merak ediyor. 

Yükseltme sırasında size üç seçenek sunulur: 
1. Kişisel dosyaları, uygulamaları ve Windows ayarlarını tutarak yükseltme
2. Sadece kişisel dosyaları tutarak yükseltme
3. Hiçbir şeyi tutmadan yükseltme

Eğer birinci seçeneği seçerseniz, bilgisayarınızı Windows 10'a yükselttiğinizde kişisel dosyalarınız, yüklü uygulamalarınız ve Windows ayarlarınız Windows 10'a taşınır. Eğer üçüncü seçeneği seçerseniz, dosyalarınız, uygulamalarınız ve Windows ayarlarınız taşınmaz ve bilgisayarınıza Windows 10'u sıfırdan kurmuş olursunuz.

Bilgisayarı Windows 10'a geçirdikten sonra formatlama

Ücretsiz geçiş teklifi kapsamında Windows 10'a yükselttiğiniz bilgisayarınızı yeniden yüklemeniz gerekirse Medya Yaratma Aracı sayesinde bir USB sürücüsü veya DVD kullanarak kendi yükleme medyanızı oluşturabilir ve bilgisayarınızı formatlayabilirsiniz. Yeniden formatladıktan sonra aktivasyonun gerçekleşmesi için ücretsiz geçiş teklifi süresince bilgisayarınızı Windows 10'a en az 1 kere yükseltmiş olmanız gerekir. 

Windows 10'a ücretsiz yükseltme ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve olası sorularınıza cevap bulmak için www.windows.com.tr adresimizde Windows 10 Sorular ve Yanıtlar bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat