Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Video analiz sistemlerinin önemi nedir?

1,320
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Video analiz sistemlerinin önemi nedir?

Video Analiz Sistemleri; tehditleri, şüpheli olayları ya da gerçek zamanlı davranışları algılamak ve tanımlamak için video görüntülerini sayısal olarak analiz eden sinyal işleme sistemleridir. 

Konvansiyonel kamera sistemlerinin güncellenerek teknolojinin yeniden konumlandırıldığı ve ?yapay zeka? ifadesinin karşımıza sıkça çıktığı bu günlerde, akıllı video analiz sistemleri, işletmelerin ticari ve üretim verimliliğinin arttırılmasında da önemli katkılar sağlamaktadır. 

Sistemde, birden çok kameradan gelen görüntü eş zamanlı işlenir. Arka planda çalışan yazılımlar aracılığıyla belli amaca yönelik alarm ve raporlama işlemleri gerçekleştirilir.

Hareket algılama, sabotaj, kişi ve araç sayma, yabancı ve kayıp nesne algılama, ters yöne giriş, alan veya sınır ihlali, topluluk halinde hareket, ısı ve yoğunluk haritası, görüntünün kapatılması, amaçsız dolaşma, kişi ve nesne takibi, yüz tanıma sistemleri, kasa / sıra kuyruk yönetimi, kasa /pos CCTV entegrasyonu, üretim hatlarının takibi, paket, ambalaj ve yükleme analiz ve sayımları, Araç plaka / kantar kombinasyon analizleri gibi birçok gelişmiş video analiz sistemleri bulunmaktadır. 

Bu sayede güvenliği kamera sistemleri ile desteklenen sitelerde, fabrikalarda, santrallerde, endüstriyel üretim tesislerinde, işyerlerinde, alışveriş merkezlerinde güvenlik seviyesini maksimum seviyeye çıkarır.

Ayrıca işletme ve üretim tesislerinde maksimum verimlilik, karlılık, ürün güvenliği, stok ve arz yönetimi gibi hayati konular da başarılı şekilde yönetilebilmektedir.

Mevcut Kamera sistemlerine de entegre edilebilen Video Analiz Sistemleri ile herhangi bir altyapı maliyetine gerek kalmadan sistem kolayca devreye alınabilir.

Video analiz sistemleri sayesinde alarm üretilmediği sürece aktif olarak görüntülerin tümünün izlenmesine gerek kalmaz.

Özel güvenlik Personelinin durumsal farkındalığının oluşturulması, görevine destek olunabilmesi için kameralardan gelen görüntüleri video analiz sistemleri takip eder, bu da insan kaynaklı hataları minimize eder.

Alarm Haber alma Merkezi entegrasyonuyla, uzak lokasyonlarda oluşan alarmların alarm doğrulaması yapılarak yetkili kişiye bildirilir, böylece lokasyonda personel bulundurma zorunluluğuna gerek kalmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat