Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus sorunu olan kişiye partneri nasıl yaklaşmalı?

7,471
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus sorunu olan kişiye partneri nasıl yaklaşmalı?

Vajinismus problemi yaşayan bir çift öncelikle şunu bilmeli, bu durum kişinin iradesi dışında gelişmektedir. Dolayısıyla vajinismus hastası kişilerin eşlerinin anlayışlı olması çok önemlidir. Bu anlayış, durumu kabul etmek gibi algılanmamalıdır. 

Çünkü anlayışlı olmanız ancak problemi çözmek için adım atmamanız sürecin gittikçe uzamasına neden olabilmektedir. Bu da özgüven kaybını meydana getirmektedir.

Bu noktada bilinmesi gereken, vajinismusun tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğudur. Vajinismus bir hastalık değildir. Çiftlerin birbirlerine destek olmamaları ve tedaviyi ertelemeleri erkekte de cinsel sorunların oluşmasına neden olabilir.

Vajinismus sorunu yaşayan kişi eşini de düşünerek tedaviye başlamalıdır. Çünkü ben böyleyim, zamana bırakalım diyerek süreci uzattıkça eşinde cinsel sorunlar baş gösterebilir. İstenmediğini düşünebilir. Bu nedenle, hem kendiniz hem de eşiniz için adım atmalısınız. Dolayısıyla kişilerin iyice araştırıp, kalpleri ve ruhları ile ikna olacakları bir yerde tedavi olmaları son derece önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat