Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uzun yüzlere nasıl makyaj yapılmalı?

97,242
kez izlendi
Puan: 4.35 / 5
Detaylı Açıklama

Uzun yüzlere nasıl makyaj yapılmalı?

Uzun veya dikdörtgen... Uzun yüzde nasıl yüzü paralel şekilde kesiyorsak bu da öyle. Mesela elmacık kemiğinin altından kesebiliriz. Çeneyi bütün gölgeleyebiliriz. Alnı bütün gölgeleyebiliriz. İşte dikdörtgen yüz de bunun köşeli halidir. Bu kestiğimizi biraz daha yuvarlatarak gideriz ki köşelerdekileri hafif traşlamış olalım. Mesela uzun yüzlü olur, dudakla burun birbirine yakındır; bu nedenle de çene çok büyük kalır. O zaman dudak altındaki çukuru çok belirtip çeneyi gölgeleyerek keseriz. Alt dudağı koyu, üst dudağı ton farkıyla aydınlık yaparız.

Koyu yapmamak gerekir

Bunların hepsinin ölçüleri vardır. Hani hanım yemeği yapmaya mutfağa girer, göz kararıyla tuzu atar, şekeri atar ama hep cuk oturur. Onun gibi bir şey bu. Onu öyle gören, bilen bir makyaj sanatçısı doğru ölçülerle yapar ve görüntüdeki sorunları giderir. Ama mesela hepsini çok koyu yapıp göze belirgin yaparsak, burun ve çene mesafesi hemen gözükür. Bu da tabii göze batar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat