Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uzun sakal bakımı için ne tür ürünler kullanabiliriz?

2,916
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Uzun sakal bakımı için ne tür ürünler kullanabiliriz?

Sakalın sağlıklı uzaması, parlak ve sağlıklı görünümümü koruması için düzenli bakımını yapmak çok önemlidir. Sakal bakımında kozmetik ürünlerin yanında doğal yağlarda kullanılabilir. Argan yağı, badem yağı ve hint yağı sakal bakımı için uygun yağlardır. 

Her sabah sakalınızı suyla yıkamanız ve kurutmanız önemlidır. Sakalınızı yıkarken şampuan kullanmayın çünkü şampuanın sakaldan durulanması zordur. Uzun sakalda şampuan kalıntısı kalırsa kepeklenme ve ciltte matlığa neden olabilir. Yıkadığınız sakalı ve yüzünüzü günlük olarak nemlendirici ürün kullanarak nemlendirmeniz gerekir. 

Argan yağı, badem yağı ve hint yağını da destekleyici bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. Uygun yağları parmak uçlarınızla köklerden başlayarak içten dışa doğru sakallarınıza yedirebilirsiniz.Bu tip yağlar bıyık ve sakalın bütününe uygulanabilir. Ama önemli olan yağı dipten başlayarak uygulamaktır. Uzun sakal bakımında temizlik, nemlendirme ve uygun yağlarla masaj yapmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat