Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uyumsuz çocukların özellikleri nelerdir?

4,023
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Uyumsuz çocukların özellikleri nelerdir?

Uyumsuz çocukların bir kısmı grup içerisine girdiğinde kendisini grubun bir parçası olarak görmez. Örneğin çocuk anne babası ile bir parka gittiğinde, oyun oynayan bir grup varsa, onların arasına giremez. Oraya uyum sağlayamaz. Buna uyumsuz çocuklar denir. Grupla doğrudan iletişim kurup, aralarına katılamayan çocuklar genelde kaygısı olanlar, çekingen çocuklar, özgüveni düşük olanlar ya da travma yaşamış veya depresif olanlar olabilir. 

Bir de gruba girdikten, etkileşimi başlattıktan sonra grubun akışını bozan uyumsuz çocuk grubu vardır. Bu uyumsuz çocuklar daha çok hep kendi istediklerinin olmasını isterler. Arkadaşları bir oyun kurarken hemen kendi dediği olması konusunda diretip uyumu bozabilirler. Yenilgiye tahammülü olmayabilir ve her yenilgi aldığında ağlayıp ortalığı karıştırabilir. Oyun içerisinde dürtüsel davranarak birilerine vurup, onları itip kakabilir. Bu da grubun uyumunun bozulmasına neden olur. 

Demek ki uyumsuz çocuk dediğimizde gruba giremeyen, uyum sağlayamayan çocukların yanı sıra gruba ilk etapta girip daha sonra grubun akışını bozan çocukları da kastediyoruz. Her iki çocuk da uyumsuz çocuk grubuna girer ve bu çocuklara öncelikle aileleri ve öğretmenlerinin; aile ve öğretmenleri yeterli gelmediği durumda ise bir uzmanın yardım etmesi gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat