Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uykusuzluktan nasıl etkileniriz?

738
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Uykusuzluktan nasıl etkileniriz?

Uykuya dalma, sürdürme ya da sabah erken uyanma ve tekrar uykuya dalamama gibi şikayetleri olan kişiler gece içerisinde uykuyu neden sürdüremediklerine dair bir sıkıntıya kapılırlar. Uykusuzluğun, hem uykusuz kalınan süre içerisinde hem de ertesi güne yansıyan olumsuz etkileri olmaktadır. Gece içerisinde herkesin uyuduğu saatlerde sizin uyanık kalmanız, sürekli bir stres halinde olmanıza, birtakım işlerle uğraşarak tekrar uykuya dalma çabalarınızın artmasına yol açmaktadır. Ertesi gün ise güne hazır olmadan başladığınız için günlük faaliyetlerinizi sürdürmekte oldukça zorlanırsınız. Konsantrasyon güçlüğü, iş performansınızda azalma, iştahınızda değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Bilinen şudur ki, gece uykusuz kalan kişilerde, hormon yapısında da birtakım değişikler ortaya çıkabilmekte, dolayısıyla bu insanların kilo almaya daha meğilliği olduğu bilinmektedir. 

Akut uykusuzluk adını verdiğimiz kısa süreli uykusuzlukta, bu uykusuzluğa yol açan birtakım stres faktörleri söz konusu olduğundan geceyi iyi geçiremeyen kişilerde bu stres faktörleri ile uykusuzluk birleştiğinde kişilerde ciddi psikiyatrik problemlerin daha belirgin şekilde ortaya çıkmasına yol açar. 

Kronik uykusuzlukta ise insanların ciddi bir enerji problemi ortaya çıkar. Gün içerisinde iş yapma potansiyellerindeki azalma tüm günlük hayatlarını etkilemekte, insan ilişkilerine olumsuz yönde katkıda bulunmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat