Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uykusuzluk nasıl bir sorun?

1,363
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Uykusuzluk nasıl bir sorun?

Uykusuzluk dendiğinde birçok kişinin aklına uykuya dalma problemi gelmesine rağmen tanım olarak baktığımızda uykusuzluk uykuya dalma güçlüğü, uykuyu sürdürme problemi ve sabah erken uyanıklık olarak tanımlanmaktadır. 

Normal uykuya dalış süresi 20 dakika ile yarım saat arasındadır. Eğer bu sürenin üzerinde uykuya dalamıyorsanız uykuya dalma probleminiz var demektir. Gece uykuya daldıktan sonra sık uyanıyorsanız ve uyandıktan sonra tekrar uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız bunu uykuyu sürdürme güçlüğü olarak da tanımlayabiliriz. 

Sabah erken, 4 - 5 gibi uyanıp, bir daha uykuya dalamama hali ise sabah erken uyanma olarak tanımlanabilir. Bu, üç semptomdan herhangi birine, bir ya da ikisine sahipseniz uykusuzluk hastalığı söz konusu demektir. Bu şikayetlerden herhangi 2'sine sahipseniz, sabahları yorgun kalkıp gününüzü sürdürmekte de güçlük çekiyorsanız uykusuzluk şikayetiniz var demektir. Bu şikayetlerin neye bağlı olduğunun mutlaka araştırılması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat