Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ucuz tatil yapmanın yolu nedir?

26,482
kez izlendi
Puan: 4.53 / 5
Detaylı Açıklama

Ucuz tatil yapmanın yolu nedir?

Ucuz tatil demek, lüksten feragat etmek demektir. Ucuz tatil yapmak isteyenler, tüm bu lükslerinden vazgeçerek kötü otel, kötü ulaşım şartları ile karşılaşacak anlamına gelir ancak bu bahsi geçen ucuz tatil daha sonrasında şaşırtıcı bir şekilde size şahane anılar olarak geri döner ve ucuz tatillerinizi çok iyi şekilde anarsınız.

Arkadaşlarınıza anlatabileceğiniz malzemeler genelde ucuz yollu yaptığınız tatillerden çıkar. Lüks bir otelde kaldığınızda öylesi eğlenceli malzemelerin çıkması mümkün değil, bu nedenle tatiliniz ne kadar ucuz olursa bir o kadar güvensiz ancak çok keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Bununla birlikte otel şartlarınız çok iyi ise, otelden çıkamama gibi bir riskiniz de oluyor. Otel odanız kötü ise odada kalmak istemediğinizden bulunduğunuz şehri keşfetmek için daha fazla zamanınız ve enerjiniz oluyor.

Seyahatte ulaşımı ucuza getirmenin yolları

Ucuz tatil için otostop da yapabilirsiniz ancak burada biraz sağduyunuza güvenmeniz gerekiyor. Özelilkle bazı aileler sizi kalmaya davet edebiliyorlar. İçgüdüleriniz sizin güvende olduğunuzu söylüyorsa kurduğunuz arkadaşlıklar sayesinde konaklama ücretlerini de minimuma indirmeniz mümkün.

Özellikle daha alternatif tatil rotalarında çadır hayat kurtarıcı olabilir. Otele vereceğiniz parayı çadırınızı kurarak çok daha farklı destinasyonlarda harcamanız mümkün. Biraz daha uzun süreli seyahatlerinizde gittiğiniz yerlerde çalışarak para biriktirmeniz de mümkün. Para, seyahat etmek isteyen insanın önünde asla bir engel olamaz.

Uygun fiyatlı tatil yapmak istiyorsanız Uzakdoğu ülkelerini seçebilirsiniz. Öyle ki 4 ya da 5 yıldızlı Uzakdoğu otellerini Türkiye'deki 2 yıldızlı otel fiyatlarına bulmanız mümkün. Uzakdoğu seyahatinde yemekten ulaşıma kadar pek çok konuda çok uygun fiyatlı tatiller yapmanız mümkündür. Bunun dışında Güney Amerika'ya gidiş pahalı olsa da Güney Amerika'ya bir şekilde daha ucuza gitmenin yolunu bulursanız özellikle Peru'da şaşırtıcı fiyatlara çok iyi bir tatil yapabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat