Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tuzlu su akvaryumu nasıl kurulur?

38,724
kez izlendi
Puan: 3.25 / 5
Detaylı Açıklama

Tuzlu su akvaryumu nasıl kurulur?

Tuzlu su ya da deniz akvaryumları deniz canlılarına bakmak için özel şartların sağlanabildiği akvaryumlardır.

Deniz akvaryumu kurmak için mutlaka gereken bazı malzemeler vardır. Bunlar deniz suyu şartlarını yaratmak için özel tuzlar en önemlisidir. Önemli cihazlardan biri de protein skimmer ya
da protein ayrıştırıcısıdır. Protein skimmer olmazsa suda biriken proteinler suyun kalitesi çok çabuk bozulur ve akvaryumdaki canlılar ölür.

Akvaryum suyunun balıkların yaşam ortamına uygun ısı koşullarının sağlanması için termostatlı akvaryum ısıtıcıları, akvaryum içindeki su döngüsünün sağlanması için akıntı motorları, suyu temizlemek için özel filtrelere ve biyolojik filtrasyon için canlı kayalara ihtiyaç duyulur. Tüm bunların yanında zemin için özel kumlar gerekir.

Deniz akvaryumu kurarken her litre su için 30 gram özel tuz kullanılması gerekir. Bu arada kurulumdan önce tank ve malzemeler iyice yıkanmalıdır. Sonra sırayla malzemeler ve diğer donanım tanka kurulur.

Tuzlu su akvaryumu kurulduktan hemen sonra canlılar akvaryuma konulmaz. Akvaryumdaki biyolojik şartların oturması için yaklaşık bir ay kadar beklenmeli, canlılar daha sonra tanka alınmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat