Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkiye Alkol Politikaları Platformu'nun çalışmaları nelerdir?

382
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Türkiye Alkol Politikaları Platformu'nun çalışmaları nelerdir?

Yeşilay'ın alkol ile mücadelelerinden bir tanesi de Türkiye Alkol Politikaları Platformu'nun kuruluşuna öncülük etmesidir. Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAP) 2013 yılında kuruldu. Amacı alkol politikaları ile ilgili olan sivil toplum kuruluşlarını ve resmi kuruluşları bir araya getirerek ülkemizdeki alkol ile ilgili mevzuatı; gerek yurtdışı mevzuatın izlenmesi, gerekse halk sağlığı politikalarının izlenmesi sureti ile mevzuata önerilerde bulunmak, mevzuatın bilimselliğine uygunluğunu takip etmek, bununla ilgili araştırmalar ve tanıtımlar yapmaktır.


Türkiye Alkol Politikaları Platformu esas olarak sivil toplum kuruluşlarının, derneklerinin oluşturduğu bir platformdur fakat içinde resmi kuruluşlar da yer alır. Resmi kuruluşlar sadece gözlemci statüsündeler; seçme ve seçilme hakları yok. Şu an eğitim, sağlık vb. pek çok alandan 50'nin üzerinde sivil toplum kuruluşu üyemiz var. Amacımız daha fazla üyeye ulaşmak ve Türkiye'de alkol politikaları ile ilgili pek çok çalışmaya imza atmak. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat