Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tırnak mantarı nasıl geçer?

259,088
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Detaylı Açıklama

Tırnak mantarı nasıl geçer?

Tırnak mantarı meydana geldiğinde mutlaka tırnak mantarına uygun ilaçlar kullanılarak geçer. Sadece ayak ve tırnak bakımı yaparak tırnak mantarının gerilemesi düşük bir olasılıktır. 

Tırnak mantarı başlangıç aşamasındaysa, mantarı öldüren maddeleri içeren kremler veya tıbbi cihaz sınıfındaki ürünler ile tırnak mantarının gerilemesi mümkündür. Ancak tırnak mantarı daha ileri aşamadaysa ve yayılmışsa, bu durumda yine mantarı öldüren, zayıflatan maddeleri içeren ağızdan alınan ilaç tedavisi veya tıbbi cihaz sınıfındaki tedavide rolü olan seçenekler tercih edilebilir. 

Uzun süreli ilaç kullanımı Karaciğerle ilgili sorunlara neden olabilir.Bunun gibi sağlık sorunları nedeniyle ilaç tedavisi yapılamayan kişilerde uygulaması kolay tıbbi cihazlar iyi bir alternatif oluşturacaktır. Son yıllarda tırnak mantarı tedavisinde tıbbi cihazlar memnuniyet verici deneyimlere ulaşmıştır. Tırnak mantarı enfeksiyonu uzun süreli tedavi gerektir ve hasta uyumu önemlidir. Göreceli olarak kısa sürede gözle görülür etki sağlayan ürünler tercih edildiğinde tedavi başarısı yüksek olur.

Tırnak mantarı nedeniyle tırnak çok kalınlaştıysa ve tırnak yapısında bozulmalar meydana gelmeye başladıysa tırnağın düşmesini sağlayan kimyasal maddeler kullanılabilir veya cerrahi operasyon uygulanabilir. Tırnak düştükten sonra tırnaksız bölgeye ilaç uygulanarak tırnak mantarı tedavi edilebilir.

Bahsettiğimiz tıbbi cihaz kapsamında yer alan Nailexpert hafif ve orta şiddetli tırnak mantarında tek başına olumlu etkileri kısa sürede gösteren bir seçenektir. Uygulamasındaki kolaylık ve kullanan kişilerin gözlemleyebildiği gözle görülür etki hastanın uygulamaya devam etmesi için gerekli ilk memnuniyeti sağlar. Nailexpert günde iki kere (sabah/akşam) ve ikişer kez olmak üzere her bir mantar enfeksiyonu olan tırnağa uygulanır. Tedaviyi 3 ay sürdürecek kadar yeterli miktardaki içeriğe sahiptir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat