Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tesisattaki su kaçağı nasıl bulunur?

10,713
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tesisattaki su kaçağı nasıl bulunur?

Yapılarda oluşan su tesisatı kaçaklarında genelde karşılaşılan problemler, usta hataları, kalitesiz malzeme kullanımı ve zaman içerisinde yapılan tamiratlar esnasında tesisat borularına zarar verilmesinden kaynaklanmaktadır.

Duvar ve tavanlarda yer alan nem, rutubet ve su akıntıları evinizde su kaçağı olduğunun başlıca belirtileridir. Su kaçağı, yüksek fatura bedelleri, duvarlarda pis bir görüntüye ve zamanında önlem alınmadığı taktirde, binanın taşıyıcı aksamlarında ciddi zararlara sebep olmaktadır.

Geçmiş dönemlerde su kaçağından şüphelenilen banyo, tuvalet, mutfaktaki tesisat borularının geçtiği bölgeler sırası ile kırılır ve su kaçağının yeri bulunmaya çalışılırdı. Bu işlem evlerinizde geniş tahribatlar oluşturmakla birlikte, yüksek onarım maliyetlerini de beraberinde getiriyordu.

Günümüzde su kaçağı problemi, yurtdışında özel olarak geliştirilen akustik dinleme cihazları ve bilgisayar destekli boru içi görüntüleme cihazları yardımıyla tespit edilmektedir. Bu cihazlar ile evinizde hiçbir yer kırılmaz ve noktasal olarak tesisattaki kaçağın yeri tespit edilir.

Pis su tesisatlarında yer alan su kaçakları ise, pimaş içerisine gönderilen kameralı cihazlar vasıtasıyla noktasal olarak belirlenir ve bu işlem kesinlikle tesisatlarınıza hiçbir zarar vermez. Firmamız cihazla su kaçağı tespit sonrası tesisat sorunlarınızı en uygun onarım çözümleriyle garantili bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Tesisatınızda yaşayacağınız her türlü problem için profesyonel bir destek almak istiyorsanız, Protesisat Çağrı Merkezi'ni arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz. 

Ayrıca www.protesisat.com adresi üzerinden Canlı Destek bölümü aracılığı ile sorununuzu Protesisat'a iletebilirsiniz.

Protesisat Çağrı Merkezleri
- İstanbul Avrupa: 0212 434 02 60 
- İstanbul Anadolu: 0216 457 10 70 
- Ankara: 0312 448 11 11 
- İzmir: 0232 243 88 88 
- Bursa: 0224 223 85 86

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat