Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Teknoloji ve internet bağımlılığını önlemenin yolları nelerdir?

747
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Teknoloji ve internet bağımlılığını önlemenin yolları nelerdir?

Teknoloji ve internet bağımlılığının önlenmesi için atılması gereken iki tane önemli adım vardır. Birincisi çocuklara ve gençlere doğru bir bilgilendirme ile sağlıklı bir çerçeve çizmek. İnterneti ve teknolojiyi doğru ve sağlıklı bir şekilde kullanma ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapmak ve bu bilginin alışkanlık haline gelmesini sağlamak gerekir. İkinci adım ise teknoloji ve internet bağımlılığına neden olabilecek risk faktörlerini ortadan kaldırmaktır. 


Özellikle şehirleşme ile beraber çocukların ve gençlerin yaşam alanları inanılmaz şekilde daralmış durumdadır. Bu nedenle enerjilerini boşaltmakta, kendilerini ifade etmekte ve sağlıklı bir şekilde sosyalleşmede sıkıntı yaşıyorlar. Bunun çaresi olarak da en kolay ulaşabildikleri, her halükarda kabul edilebildikleri ve son derece ekonomik olan internete yöneliyorlar. Kendilerini ifade etmek ya da enerjilerini boşaltmak anlamında interneti ciddi olarak kullanıyorlar. Dolayısıyla risk faktörlerini minimuma indirmeye çalışmak, çocuklarda gerçek hayatta yaşam alanı sağlamak, internet bağımlılığını önlemek için atılacak önemli adımlardan bir tanesidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat