Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tatlı ya da ekşi aşermeden bebeğin cinsiyeti anlaşılır mı?

46,236
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tatlı ya da ekşi aşermeden bebeğin cinsiyeti anlaşılır mı?

Bebeğin cinsiyeti, tatlı veya ekşiye aşermek ile tahmin edilemez. Aşerme, gebelikte sıklıkla rastladığımız bir durumdur. Aşermenin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak vücutta eksik olan bazı elementlerin annede ihtiyaç olarak hissedilmesi ve bunu içeren yiyeceklere yönelinmesi şeklinde yorumlanabilir. Fakat her zaman böyle yorumlanması doğru olmayabilir. Çünkü bazen sıradışı, yiyecek olmayan maddeleri de aşermek söz konusu olabilmektedir. Gebelikte toprak aşerme gibi durumlar görülebilmektedir.

Vitamin ve mineral, magnezyum, kalsiyum eksiklikleri de aşermeye neden olmaktadır. Böyle durumlarda, duvar boyalarını yiyen anne adaylarıyla bile karşılaşabiliyoruz. Bu gibi durumlarda eksik mineral ve vitaminlerin takviyesi, aşermeyi azaltmak için anneye yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda anne adaylarının psikolojik olarak da destek almaları, anne adayının yiyecek dışı maddelere aşermesi konusuna destek olabilmektedir.

Özetlemek gerekirse, ekşiye veya tatlıya aşermek, bebeğin cinsiyetini saptamakta bize yardımcı olmamaktadır. Aşermek, her zaman olmamakla birlikte, bazen annenin vücudundaki eksiklikler nedeniyle bazı besinlere yönelmesi olarak da açıklanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat