Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tahtakurusundan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

176,463
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tahtakurusundan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Bu videoyu izlediğinize göre tahtakurusu tarafından ya siz ya da bir yakınınız ısırılmış ve canınız çok yanmış demektir. Tahtakuruları bizim kanımızı emerek yaşayan, emdikten sonra da yerini çok büyük acılara bırakan o küçük böceklerdir. Onlardan kurtulmanın yolu zannettiğiniz kadar zor değildir. Öncelikle kültürel önlemlere çok dikkat etmemiz gerekir. Bu önlemlerin başında onların evimize gelip barınmalarına müsaade etmemektir. Evinize eski bir eşya alırken bunun içindeki bir tahtakurusu bizim eve transfer olur mi diye mutlaka düşünmelisiniz. 

Tahtakurularının barınma ve yaşama koşullarını iyi bilirsek onlarla mücadele etmek o kadar da zor değildir. Çünkü tahtakuruları genellikle geceleri ortaya çıkarlar ve bizi yemek olarak kullandıkları için gelip kanımızı emerler. Sonra da ağırlıklarının 4- 5 katı kanı emdikten sonra onu sindirmek için yatağın altına, kenarlarına girerler. 

Tahtakurularından kurtulmak için bütün evi zehirlemeye kalkmayın. Öncelikle arayın, fiziksel olarak nerede bulabilirsiniz, özellikle yatak odasındaki çatlaklar, tahtaların açılmış kısımlarının içerileri, duvarların derz aralıkları, hatta yataktaki dikiş yerlerinin altına dikkatlice bakın. Onları mutlaka oralarda göreceksiniz. Geç kalmadan bulmaya çalışın. Çünkü çok hızla üreyen ve hayatınızı zehir etmeye çalışan bu böceklerle öncelikle fiziksel olarak da hızlıca mücadele etmek gerekir. Yani, yatağı, yorganı ve her şeyi sıcak su ile yıkayın ve sonra onları ütüleyin. Aynı zamanda o çatlakların içine de bakın. Ütü ile çok etkili bir şekilde tahtakurusu mücadelesi yapılır. Elinizin ulaşamadığı çatlaklara, onların barınabilecekleri yerlere ütü ile veya buharla çalışan elektrik süpürgeleri ile müdahale edin. Bu buhar onların yaşamına son verecek, sizin de rahat ve huzurlu bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat