Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sarmaşık gül bakımı nasıl yapılır?

11,072
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sarmaşık gül bakımı nasıl yapılır?

Sarmaşık gül bakımı için en ideal dönem özellikle ilkbaharın ilk ayları ile sonbahar döneminin çıkış aylarıdır. Bu Mart ve Kasım aylarına denk gelir. Özellikle budama için sonbahar aylarını tercih etmek gerekir. Toprak değişimi gibi vitamin ve mineral desteği yapacağınız işlemler varsa bunları da ilkbahar döneminde yapmak çiçek verimini yükseltir. 

Sarmaşık güllerin özellikle yapraklarında beliren siyah noktalarla kara leke hastalığı gibi sorunlarla karşılaşılabileceği gibi beyaz gül biti denen sıkıntılarla da karşılaşmak mümkündür. Eğer sağlıklı bir gül yetiştirirseniz bu sizi bu tür hastalıklardan korur. 

Güllerin sağlıklı yetişmesi için renk skalalarına göre de farklı vitamin ve mineral kaynaklarıyla da beslenmeleri gerekir. Eğer sarmaşık gülünüzün çiçekleri dökülür veya solarsa daha önceden temizlenen çiçek budama makasıyla kurumuş tomurcukları üstten almanız geride kalan tomurcukların da daha sağlıklı büyümelerini sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat