Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sanal seks aseksüelliğe neden olur mu?

52,656
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Detaylı Açıklama

Sanal seks aseksüelliğe neden olur mu?

Aseksüel insanlar başka herkes gibi aynı duygusal gereksinimlere sahiptirler ve seksüel topluluktaki gibi bu ihtiyaçlarını nasıl giderdikleri büyük oranda değişir.

Bazı aseksüeller tek başlarınayken mutluyken, bazıları yakın arkadaşlarının olduğu bir grupla daha mutludurlar.

Sanal ortamlarda yaşanan ve öğrenilen ilişkiler; buralarda öğrenilen cinsel yaşam tabii ki insanları aseksüel olmaya itebilir. Zamanla sanal seks kişilere daha kolay geliyor. Sanal seks yaparken daha güvenli, risksiz bir ortamda olmak kişilerin hoşlarına gidiyor. Sanal ortamda bir sorun yaşamama durumu da kişilerin işlerine geliyor. Bu kolaylıklar bireyleri aseksüelliğe götürebiliyor. 

Aseksüelliği yaşamında bilinçli tercih etmiş insanları bunlardan ayırmak lazım. Cinsel hayatı varken bir süre aseksüelliği seçmiş insanlar da var. Ayrıca hayatlarının başından sonuna kadar aseksüelliği seçen insanlar da vardır. Bu grubun cinsel ilgileri olmasına rağmen bunu yaşamamayı tercih ederler.

Bazıları ara sıra mastürbasyon yapar ama cinsel ilişki isteğine eşlik edecek partner için arzu duymazlar. Bazı aseksüeller az miktarda tahrik olmuş ya da hiç olmamışlardır. 

Aseksüel insanlar çoğunlukla cinsel uyarılmanın eksikliğini düzeltilmesi gereken bir problem olarak görmezler ve enerjilerini uyarılmanın ve zevkin başka çeşitlerine odaklarlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat