Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sakalı şampuanlamalı mıyız?

5,424
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sakalı şampuanlamalı mıyız?

Sakalı şampuanlayarak temizleyerek çok doğru değildir. Çünkü sakalı iyi durulayarak şampuandan arındıramazsanız, şampuan kalıntıları sakal diplerinde birikerek kepeğe neden olabilir. 

Günlük sakal bakımında şampuan kullanımı kepeklenmeye neden olacağı için uygun değildir. Şampuanlar sakalda kullanılırsa cildi kurutur. Ama mutlaka şampuan kullanmak istiyorsanız mutlaka sakalınızı çok iyi durulamalısınız. Sakalda şampuan kalıntısı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Sakalı iki kere durulamayı tavsiye ediyoruz. Şampuan kullanınca ciltteki yağı aldığımız için sakalı günlük bakımda kullandığımız yağ ve kremlerle desteklememiz gerekiyor. 

Püf noktası: Sakallarımızın daha canlı, yumuşak olması için yıkadıktan sonra kendi kendine kurumaya bırakmamalı, nemini iyice aldıktan sonra ayrıca kurutmalıyız. Bu, sakalın daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Ek olarak yıpranmış sakallar için argan yağı, badem yağı ya da hint yağı kullanılabilir. Sakalların günlük olarak ise taranması önerilmez. Çok gerekiyorsa çok hassas ve ince bir fırça ile taranabilir. Ancak tarak kullanılmaması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat