Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

40,469
kez izlendi
Puan: 4.08 / 5
Detaylı Açıklama

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç dökülmesi birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Saç dökülmesine yol açan en önemli faktörler stres, beslenme düzensizlikleri ve saç bakımında yapılan yanlışlardır. 

 
Stres kaynaklı dökülmeler 

Stresten uzak kalmaya çalışmak, antioksidanlarla beslenmek ve detoks yaşam tarzını benimsemek stres kaynaklı saç dökülmelerini önleyebilir. 
 
Beslenme düzensizliklerinden kaynaklanan dökülmeler 

Beslenme düzensizlikleri saç dökülmelerine neden olabilir. Özellikle uygulanan katı diyet programları saç dökülmesini belirgin seviyede arttırır. 
 
Saç bakımında yapılan yanlışlıklara bağlı dökülmeler
 
 
Saç bakımında yapılan hatalar saç dökülmesine yol açabilir. Saça uygulanan boyalar, kullanılan saç şekillendiricileri ya da perma gibi şekillendirme yöntemleri kopma ve kırılma sonucu saç dökülmesine sebep olur. Saç dökülmlerini azaltmak için saçı yıpratan bu tip uygulamalardan uzak durulmalıdır.

Saç bakımı

Saç bakımında saç temizleme ürünlerinin seçimi çok önemlidir. Sabun benzeri ürünler kesinlikle saç temizliğinde kullanılmamalıdır. 

Saç için kullanılabilecek en iyi temizleme ürünü şampuandır. Şampuan seçiminde saç yapısına ve saç derisine uygun şampuan seçmeye dikkat edilmelidir. Saç yıkama sıklığı kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte tavsiye edilen yıkama sıklığı haftada en fazla 3 defadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat