Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç dibine masaj yapmanın faydası var mı?

41,201
kez izlendi
Puan: 4.93 / 5
Detaylı Açıklama

Saç dibine masaj yapmanın faydası var mı?

Saçlara çok sık ve sert hareketlerle masaj yapılması saç köklerinin zedelenmesine, saç derisinden salgılanan yağın artmasına neden olur 

Saç dibine masaj yapılması birçoğumuzun yorgunluğunu alır, stresten arınmamızı sağlar. Bunun haricinde saçlarımızı besleyen kan damarlarımızda dolaşan kanın hızlanmasına yardımcı olur. Böylelikle saç diplerine, saç köklerine ulaşan vitamin ve oksijen miktarı artar; saçlarımız daha sağlıklı olur, daha iyi beslenir. Ancak bunun bir de olumsuz tarafı vardır. Saç diplerine çok sık masaj yapılması, sert hareketlerle saç diplerinin ovalanması hem saç köklerini zedeler, hem de saç köklerinden salgılanan yağ miktarını artırır. Bu da saçlarımızın daha kolay yağlanmasına neden olur. Reaksiyon olarak biz de saçlarımızı daha sık yıkama isteği duyarız. Saçların çok sık yıkanması saçlarımızı koruyan lipitlerin uzaklaşmasına yol açar. Tüm bunların sonucunda da saçlarımız cansız, mat bir görünüm alır.

Saçlarımıza masaj yapmak bizi rahatlattığı ölçüde bunu yumuşak hareketlerle ve çok sık olmayan aralıklarla yapmak bize fayda sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat