Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Protez tırnağın bakımı nasıl yapılır?

10,227
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Protez tırnağın bakımı nasıl yapılır?

Protez tırnakların bakımı çok önemlidir. Buna dolgu ya da yenileme işlemi diyebiliriz. 


Tırnak uzama hızı müşteriden müşteriye değiştiği için protez tırnak bakımı sıklığı da buna göre değişir. Bu anlamda bakım sıklığının doğru ayarlanması önemlidir. Doğru sürede yapıldığı takdirde, protez tırnağı sorunsuz bir şekilde çok uzun süre kullanabilirsiniz. 

Tırnak kendi doğal sürecinde uzayacağından, tırnak diplerine yakın yerlerde belli bir boşluk oluşur. Protez tırnağın yapıldığı alan ile doğal tırnak yüksekliği farklı olacağından bu boşluğun tırnak uzama süresine göre belli aralıklarla doldurulması gerekir. 

Tırnak bakım işlemine, elektrikli törpü ile en üst katmanı almakla başlanır. Üstteki cila iyi bir şekilde temizlenirken, doğal tırnak yapısına zarar vermemek adına elektrikli törpü aleti kesinlikle doğal tırnaklara değdirilmez. Geri kalan düzeltme işlemleri normal bir törpü ile yapılır ve tırnak tozlardan arındırılır. 

Tırnak üstü pürüzsüz hale getirilmek için uygun granüllerdeki özel bir törpü ile tekrar törpülenir. Ardından tırnaktaki boşluklar için özel malzeme ile doldurma işlemi yapılır. Tırnak akrilik tozuna batırılır ve ardından özel jel sürülür. UV ojenin arından UV ışığında bekletilir. 


Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat