Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Polikistik over tedavisinde iğne yöntemi nedir?

5,012
kez izlendi
Puan: 0.75 / 5
Detaylı Açıklama

Polikistik over tedavisinde iğne yöntemi nedir?

Polikistik over sendromu olduğu saptanan ve gebe kalamama şikayeti olan kadınlarda ilk uygulanan tedavi yöntemi ilaçla tedavidir. 

Polikistik over sorununda eğer gebe kalamama dışında başka bir sıkıntı yoksa yumurtlamayı sağlayan ilaç tedavisi uygulanır. Kistlerin nedenlerinin araştırılıp, belirtilere göre tedavi uygulanması gerekmektedir. 

Kadında fazla kilo sorunu varsa, bu kiloların verilmesi de tedaviyi olumlu etkileyecektir. Kadınlarda yumurtlamayı sağlayan ilaç tedavisi yani klomifen tedavisi birkaç ay denendikten sonra başarıya ulaşılmazsa, yani kadında yumurtlama sağlanamazsa gonadatrapin içeren kullanılan bir tedavi biçimine geçilir. Gonadatrapinlerin değişik tipleri vardır. En son teknolojiyle uygulanan gonadatrapin yöntemi iğne yöntemidir. 

Her hastalığın tedavisinde olduğu gibi polikistik over tedavisinde de tedavi hastaya özel olarak hazırlanır ve uygulanır. Fakat genel olarak polikistik over iğne tedavisinde genellikle kalçadan veya koldan cilt altına veya kas içerisine günde 1 sefer enjekte edilerek kullanılırlar. Kullanma şekli her ilaç için farklılık gösterebilir. O nedenle tedavinizin mutlaka sizi takip eden kadın doğum uzmanı tarafından izlenmesi gerekmektedir. 

İğne ile yapılan yumurtlama tedavisini ardından kadında yumurtlama sağlanıp, hamile kalma şansı artırılmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat