Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Parmak delmeden şeker ölçümü nasıl yapılır?

17,919
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Parmak delmeden şeker ölçümü nasıl yapılır?

Geleneksel parmak delme yöntemiyle kan şekerinizi kontrol etmek istediğinizde sadece o anlık şeker değerinizi görüntülersiniz. Sürekli glukoz takip sistemleri ve sensör teknolojisi ile parmağınızı delmeden, kolunuza takacağınız bir sensör ile acısız ve 1 saniyelik okutmayla şeker değerinizi kolaylıkla görebilirsiniz. 

Sensör teknolojisi parmak delmeden hücreler arası sıvı üzerinden şeker kontrolü sağlar ve bu sayede acı çekmeden, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde anlık şeker değerlerinizi görebilirsiniz. Sensör teknolojisi ile sadece anlık şeker değerinizi değil şeker seviyenizin nereye gittiğini, son 8 saatlik şeker geçmişi grafiğinizi bir bakışta görebilirsiniz. Sensör ölçümü size gündüz ve gece şeker seyriniz, öğün ve egzersiz sırasında ya da sonrasındaki şeker seviyeniz, şeker değişkenlikleriniz gibi bilgiler sunarak size parmak delerek şeker ölçümüyle elde ettiğiniz sonuçtan çok daha fazlasını söyler ve diyabet tedavinizi kolaylaştırır. Sensör teknolojisi ile şeker değerleri her yerde, her zaman, fark edilmeden istenen sıklıkta kontrol edilebilir ve otomatik kaydedilir. 

Bu teknolojilerin sunduğu kapsamlı şeker sonuçları ve eksiksiz glisemik resim sayesinde, hekimler kişiye özel, bireyselleştirilmiş tedavi planı uygulayarak başarılı tedavi sonuçlarına daha kısa sürede ulaşabiliyor, diyabetliler de tedavilerini daha iyi ve kolay yönetebiliyor. 

Araştırmalar da sık şeker ölçümünün daha iyi bir diyabet yönetiminde kritik öneme sahip olduğunu gösteriyor. Hekimlerin önerdiği şekilde ölçüm yapmayan diyabetlilerin üçte ikisi, şeker ölçümünü, yaşamlarını olumsuz etkilediği için atlıyor. Yapılan araştırmalar, sensör teknolojisi kullananların günde ortalama 16 kez şeker ölçümü yaptığını gösteriyor ki bu da tavsiye edilen minimum şeker ölçüm sıklığının 3 katı anlamına geliyor. 

Bu yüzden her yaşta diyabetliye (buna parmak delmekten en çok zarar gören diyabetli çocuklar da dahil) parmak delmeden kolaylıkla ve sıklıkla şeker ölçümü yapabilecekleri sensör teknolojilerini öneriyoruz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat