Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Özel güvenlikte insan faktörünün önemi nedir?

2,308
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Özel güvenlikte insan faktörünün önemi nedir?

Özel güvenlik hizmetlerinin temelini insan faktörü oluşturmaktadır. Teknolojinin ilerlemesine rağmen insan gücü sektörde ilk sırada önem arz eder. 

Özel güvenlik hizmeti, şahıs, varlık ve bilginin korunması üzerinedir. Hizmet verilirken çeşitli donanım ve ileri teknoloji ekipmanlar kullanılabilir. Sadece fiziki güvenliğe de dayansa, ileri düzey donanım da kullanılsa riskin tespit edilmesi, suçun & kazanın önlenmesi, ekipmanın kullanılması ve hatasız çalışmasının sağlanması görevleri hep ?insan? faktörü üzerine kuruludur. 

Tüm bunlar göz önüne alındığında özel güvenlik görevlisinden yöneticisine; özel güvenlik ekibinin tamamının, hizmet kalitesini doğrudan etkileyen ana faktör olduğu görülür. 

Özel güvenlik ekibinin, sorumluluklarının farkında olarak, maksimum dikkat, özen ve özveri ile görevlerini yerine getirmeleri, sektördeki yenilik ve gelişmeleri takip etmeleri, kendilerini sürekli geliştirmeye çalışıp öğrenmeye açık olmaları, özel güvenlik hizmetinin kalitesini de doğrudan etkilemektedir. 

Devletin, özel güvenlik hizmeti veren şirketlerin, özel güvenlik eğitim kurumlarının ve hizmeti alan şahıs veya şirketlerin, kural, plan, prosedür, strateji ve uygulamalarında özel güvenlik ekibinin önemini göz önünde bulundurmaları, sektörün gelişmesi, ilerlemesi ve hizmet kalitesinin maksimum seviyeye çıkmasında çok etkilidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat