Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Oyuncak Müzesi fikri nasıl oluştu?

25,126
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Oyuncak Müzesi fikri nasıl oluştu?

Oyuncak Müzesi Yazar Sunay Akın tarafından kuruldu. Oyuncak Müzesi'nde hemen her dönemden yüzlerce oyuncak bulmak mümkündür.

Oyuncak Müzesi fikri, Sunay Akın'ın davetli olarak gittiği Almanya'nın Nürnberg kentinde ortaya çıktı. Sunay Akın, şehirde bir oyuncak müzesi olduğunu öğrendi. Sonra gidip oyuncak müzesini gezdi. O kadar büyüktü ki Akın bütün gününü müzeyi gezerek geçirdi. Sunay Akın daha sonra farklı kentlerde de oyuncak müzesi olup olmadığını araştırmaya başladı. Stockholm, Lizbon, Zürih, Viyana, Londra ve New York gibi birçok şehirde oyuncak müzesi olduğunu öğrendi.

Sunay Akın, bunların üzerine İstanbul'da da bir oyuncak müzesi kurulması gerektiğini düşünerek çalışmalara başladı. Sunay Akın, kişisel geliriyle müzedeki koleksiyonu bir araya getirmeye başladı. Uzun yıllar boyu oyuncak toplayan Akın, dünyanın hemen her ülkesinden ve her dönemden binlerce parça oyuncağı bir araya getirdi ve bunları İstanbul Göztepe'deki, ailesine ait konakta sergilemeye başladı. Böylece Türkiye'nin ilk oyuncak müzesi de ziyarete açılmış oldu.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat