Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazm baş ağrısı nedir?

10,649
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazm baş ağrısı nedir?

Orgazm baş ağrıları, orgazm esnasında ortaya çıkan, şiddetli, ani, patlayıcı tarzda baş ağrılarıdır. Cinsel ilişki sırasında baş ağrısı girmesi çok nadir rastlanan bir durum değildir aslında. Ancak orgazm baş ağrısı bunun içinde ayrı bir yer tutar aslında. Çünkü çok şiddetlidir, anidir ve kişiyi orgazm olmaktan kaçındıracak, cinsel ilişkiden uzak tutacak düzeyde rahatsız edicidir. 

Genellikle bu tür baş ağrıları gençlerde, 20'li yaşlarda, özellikle 30 - 35 yaşındaki genç erkeklerde sık görülmektedir. Ama bu ne kadar gerçeği yansıtmaktadır, çok bilinmez. Çünkü cinsel ilişki ile birlikte gerçekleşen bir şey olduğu için paylaşılmakta kaçınılan bir durumdur. Bir yandan da kadınlarda orgazm, her cinsel ilişkide erkekler kadar belirgin olmadığı için belki de kadınlardaki oran düşüklüğü, kadınların orgazm olma oranının düşüklüğü ile bağlantılı olarak düşük olabilir. 

Orgazm baş ağrısı çok şiddetli olduğu için genellikle erkeklerde ereksiyon problemlerine, cinsel ilişkiden kaçınma problemlerine neden olur. Tehlikeli olabilir ancak tehlikeli olan doğumsal durum çok nadir görüldüğünden, ilk defa olduğunda gerekli kontroller yapıldıktan sonra şiddeti dışında başka bir tehlikesi olmadığı anlaşıldığında, bu risk ortadan kalkmış olur. 

Orgazmik baş ağrısı 10 dakika ile 1 saat arasında sürebileceği gibi, kimi kişilerde bütün bir gün devam edebilir veya cinsel ilişki sonrası saatler boyunca devam edebilir.

Cinsel ilişki sırasında orgazm ile olan ani, patlayıcı ağrılarda beyin kanaması riski vardır. Bu anlamda bu ağrıyı yaşayanlar mutlaka ilk seferinde vakit kaybetmeden, ağrı geçmiş olsa bile bir doktora, mümkünse bir nöroloğa başvurmalı, gerekli kontrolleri yaptırmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat