Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasır nasıl tedavi edilir?

477,145
kez izlendi
Puan: 4.13 / 5
Detaylı Açıklama

Nasır nasıl tedavi edilir?

Nasır tedavisinde nasırın durumuna, aşamasına göre farklı yöntemler kullanılabilir. Yeni başlayan nasırlarda nasıra neden olan etkenden uzak durmak nasıl tedavisi için etkili bir adımdır. Çoğu zaman ayak nasırı söz konusu olduğundan, rahat, ortopedik ve spor bir ayakkabı giymek yeni başlayan bir nasırın hızlıca iyileşmesini sağlar.  

Hafif Nasır oluşumlarından kurtulmak için bir diğer yöntem de ılık suda bekletilerek yumuşaması sağlanmış nasırı ponza taşı ile törpülemektir. Ponza taşı ile nasır törpülendikten sonra, nasırlı bölgenin üzerine deriyi yumuşak tutacak merhemler de kullanılırsa daha iyi sonuç alınabilir. 

Biraz daha ilerlemiş nasırların tedavisi için nasırlaşmış deriyi soyacak yoğun asit içeren solüsyonların kullanımını öneriyoruz. 

Trikloroasetik asit içeren Wartner Nasır Kalemi, özel jel yapısı ile nasır üzerinde temkinli uygulama şansı vererek güvenli kullanım imkanı tanır. 4 gün boyunca sadece günde 1 kere nasır üzerine sürülmelidir. Sonrasında kullanıma 4 gün süreyle ara verilmeli ve ılık su altında soyulması sağlanmalıdır. Bu sürenin sonunda gerekiyorsa tekrar bir dört günlük uygulama yapılabilir. 

Tüm bunlara rağmen nasırda iyileşme olmuyorsa, birtakım tıbbi müdahalelere ihtiyaç olabilir. İlaçla tedavi edilemeyen ilerlemiş nasırlar için nasırı dondurma, koterle yakma ya da lazer yöntemleri uygulanır. 

Nasır tedavisinde unutulmamalıdır ki, nasırdan her ne şekilde olursa olsun kurtulduktan sonra önemli olan bir daha oluşmaması için nasıra yol açan etkenin devam etmemesi gerekir. Bu etken dar ayakkabı olabilir veya nasır elde oluşmuşsa, ellerin sürekli aynı bölgeye sürtünmesi olabilir ve bu etkenler ortadan kaldırılmadıkça nasır tekrar edebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat