Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mülakat bölümleri nelerdir?

2,127
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mülakat bölümleri nelerdir?

Mülakat giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur. Eğer aday penceresinden bakıyorsak bu bölümleri çok kontrol edemiyor olabiliriz. Giriş bölümü mülakata nüfuz edip biraz sohbet ederek başlamamız gereken kısımdır. 


Mülakatı yapan kişi ya da İK uzmanının yapması gereken şey kişiyi sohbetle rahatlatmaktır. O yapmıyorsa az da olsa inisiyatifi elimize alarak bunu biz yapabiliriz. Gelişme döneminde işe başvuran kişinin kim olduğu, ne istediği, eklediği, işin ve firmanın ne olduğu hakkında görüşlerin paylaşıldığı kısımdır. Burada kişinin firmaya ne katacağı da görüşülür. 

Mülakat sonucu ise konuşmanın nereye vardığı hakkında fikirlerin oluştuğu bölümdür. Eğer işveren bundan sonraki süreci anlatmadıysa, aday bunu nazikçe sorabilir. Mülakat esnasında ajanda, not defteri gibi aksesuarları yanınızda bulundurarak not almak, hazır bir görüntü sunmanıza imkan verir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat