Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Motosikletin arka tarafında oturan kişi sürücüye nasıl yardımcı olmalı?

31,501
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Motosikletin arka tarafında oturan kişi sürücüye nasıl yardımcı olmalı?

Motorda artçı, yani arkamızda bir yolcu taşıyoruz. Bu kişi eşimiz de olabilir, arkadaşımız da. Gittiğimiz yerde bizimle sohbet ederler veya bir yerden bir yere bu arkadaşı götürebiliriz. Fakat o arkadaşın da bilmesi gereken çok önemli şeyler var.

Önceden kuralları anlatmalısınız

Yolcu motora sizin talimatınızla binecek, siz güvenli olduktan sonra ve sizin talimatınızla inecek. Çünkü istemeden de olsa sizi düşürebilir. Motorda giderken, aynı bizim önde olduğumuz gibi, arkadaki yolcumuz da motorun bir parçasıdır.

Motosiklet yolcusu hiçbir şey yapmadan durur. Sizi belinizden tutar ve motoru mekanik olarak arkadan tutar. Ama hiçbir şey yapmaz. Eğer siz bilmeden arkada, sağa veya sola eğilirse, motorun dengesini bozabilir.

Şehir içinde daha fazla dikkat

Biz farkında olmadığımız için özellikle virajlarda çok ciddi sıkıntılar yaşayabiliriz. Lütfen arkanıza birisini almadan önce bir 30 saniye ayırıp, bu bilgileri kendisine verin, anladığından emin olun. Ondan sonra arkanıza alın.

Şehir içinde trafik çok yavaş, yavaş olunca motorun dengesi bozulur. Bozulan dengede arkadaki artçı rahatlamaya ve daha çok hareket etmeye başlar. Olmayan dengeyi daha da çok bozar. Lütfen şehir içinde daha da dikkatli olmasını ısrarla söyleyin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat