Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mobil güvenlik uygulamaları ile güvenlik nasıl sağlanır?

1,822
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mobil güvenlik uygulamaları ile güvenlik nasıl sağlanır?

Mobil güvenlik uygulamaları ev, işyeri, tesis, araç alarm ve takip sistemi gibi elektronik güvenlik sistemlerinin mobil olarak da kullanıcılar tarafından izlenebilmesi ve kontrol edilebilmesine olanak sağladığı gibi özel uygulamalar ile insanların bireysel olarak da güvenliğinin sağlanmasını, tehlike anında gerekli yardım ve desteği almalarına imkan vermektedir. 


Bu uygulamalar günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan akıllı cep telefonlarına yüklenmesi ve hizmet veren firmadan ilgili abonelik hizmetini alarak kullanılabilmektedir. İnsanların bireysel olarak da güvenliğinin sağlanmasını sağlayan mobil uygulamalarda amaç; gasp, kaçırılma, tehdit gibi olası tehlike anlarında, veya kaza durumunda kullanıcıların bu durumu alarm haber alma merkezine gönderebilmesi ve konu hakkında aksiyon alınmasıdır. 

Sistem, akıllı telefonlarından tek bir tuşa basarak, veya düşme durumunda otomatik sensör aracılığı ile sistemin 7/24 bağlı olduğu alarm haber alma merkezine göndermesi şeklinde çalışır. Böylece alarm haber alma merkezi operatörü kullanıcıyı arar, durumu hakkında bilgi alır. Kullanıcıya ulaşamaması durumunda ise kullanıcı tarafından önceden belirlenmiş olan yetkililere; polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine gerekli yönlendirme ve bilgilendirme yapar. Tüm bu süreçte mobil güvenlik uygulamaları hızlı aksiyon almak ve riski azaltmak yönünden hayati önemi taşır. 

Mobil güvenlik uygulamaları, elektronik güvenlik sistemlerini her yerden izlemeye ve kontrol etmeye olanak sağlar. Bu uygulamalar ile araç ve sürücü güvenliği, bireysel insan güvenliği, çocuk güvenliği, hasta güvenliği ve bir yerden bir yere sevk edilen değerli mal güvenliği sağlanır. Tüm bu süreçler akıllı telefon ve tabletlere yüklenen uygulamalar ile takip edilebilmektedir. Ayrıca bir tesisin, binanın veya bir evin uzaktan güvenlik izleme ve yönetim gereksinimleri için, taşınabilir cihazlar üzerinden takibine yarayan sistemlerdir. 

Bunların dışında bulut mimarisinden veya merkezi bir konumdan hizmet veren uygulamalar da vardır. Özellikle alarm merkezi ve akıllı ev sistemleri için bu tarz uygulama sistemleri mevcuttur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat