Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Michael Schumacher'in nasıl bir pilotaj tekniği vardı?

723
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Michael Schumacher'in nasıl bir pilotaj tekniği vardı?

Michael Schumacher, Formula 1 tarihinin istatistiksel olarak en başarı pilotuydu. Aynı zamanda sürüş tekniği bakımından da tarihin en yetenekli yarış pilotlarından biri olarak nitelenebilir. Kariyeri boyunca sayısız Grand Prix ve 7 dünya şampiyonluğu kazandı. 

Michael Schumacher'in kritik anlarda hızlı turlar atma ve gerektiğinde limitleri sonuna kadar zorlama yetenekleri başarısının en önemli nedenleri olarak sayılabilir. 

Hayatının 4. yılında karting pistinde yağmur altında, tek başına antrenmanlar yapmaya başlayan Alman pilot, müthiş bir ıslak zemin performansına sahiptir. Islak zeminde üstün pilotaj Ayrton Senna gibi diğer efsane pilotların da en dikkat çekici özelliklerinden biridir. 

Islak zemindeki sürüş yeteneği Schumacher'e Yağmur Kralı anlamında "Regenkönig" ve Yağmur Ustası anlamındaki "Regenmeister" lakaplarını kazandırmıştır. 

Formula 1, Michael Schumacher ile birlikte, Almanya'da arka sıralarda bir spor olmaktan çıkmış ve popülaritesi futbolla yarışabilir hale gelmiştir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat