Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatının avantajları nelerdir?

10,141
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatının avantajları nelerdir?

Tıpkı burun estetiği ameliyatında olduğu gibi meme küçültme ameliyatı da içinde hem psikolojik hem fizyolojik avantajları barındırmaktadır.
 
Bu avantajları örneklemek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz: Meme büyüklüğünün önemli fizyolojik ve psikolojik sorunlara yol açabileceği uzmanlarca bilinen bir gerçektir. Ağırlık nedeniyle sırt ve boyun ağrıları, omurga problemleri, omuzlarda sutyen askı izleri, meme altı terlemesi ve pişikleri en sık görülen fizyolojik sorunlardır. Bu sorunların çözümü olan cerrahi müdahale de, kişinin yaşadığı problemlerin minimum düzeye indirilecek, hatta tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik olacak şekilde planlanarak işleme koyulur.
 
Meme büyüklüğünden kaynaklanan göğüs bölgesindeki ağırlık, meme küçültme ameliyatından sonra kalmayacağı için bahsetmiş olduğumuz tüm bu fizyolojik problemler son bulur.
 
Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen kişilerin pek çoğunda görülen ortak noktaların başında; gündelik hayatta göğüs bölgesini tamamen gizleme gerekliliği hissi ve bulmakta çoğu zaman zorluk çekilen büyük beden sutyen ihtiyacı yok olur.
 
Meme küçültme ameliyatı olan kişiler özgüven anlamında olumlu olarak etkilenmekte, giymekten korktukları açık renk kumaşlı kıyafetleri gönül rahatlığıyla giyebilmekteler.
 
Ayrıca meme küçültme ameliyatından önce mutlaka bir meme taraması yapılmakta ve varsa şüpheli kitleler yine bu ameliyat sırasında alınabilmekte, ameliyat bölgesindeki zararlı olabilecek oluşumların çoğu zaman önüne geçilebilmektedi. Bu da ileriye yönelik yaşam kalitesi anlamından bir başka olumlu durumdur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat