Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mekke'de mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

2,557
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mekke'de mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

Mekke'de ilk ve en önemli durak Mescidi Haram adlı ibadet bölgesidir. Burada Kabe bulunur. Çoğunluk vaktiniz burada geçecektir ve öncelikle Umre yapmanız gerekecektir. 7 tavaf ve 7 saydan oluşan bir umre yapmak gerekir. Bu ibadeti bulunduğunuz sürece defalarca tekrarlayabilirsiniz. 


Burada farklı gezilecek yerler vardır ama Suudi Arabistan bu konuda katı davranmaktadır. Gezilen yerlerde o döneme ait çok fazla şey göremeyebilirsiniz. Hz. Muhammed'in evi, hac ibadetinin yapıldığı Müzdelife, Mina, Hz. Adem ile Hz. Havva'nın buluştuğu Cebel-ül Rahme, Hira Dağı, Cennet-ül Mualla'da pek çok İslam aliminin mezarlarını görebilirsiniz. 

Eğer Hac mevsimi dışında gittiyseniz bu ziyaret amaçlı olacaktır. Cemel-ül Rahmi'ye çıkabilirsiniz. Buraya insanlar hacı olmak için çıkmaktadırlar. Müslüman alemi açısından büyük bir tarih söz konusudur ve okuyarak gittiğinizde daha da anlamlı ve keyifli bir gezi olacaktır. Manevi olarak yüksek duygular içinde olacaksınız. Sabır ve zorlukların eşlik ettiği, farklı deneyimler elde edebileceğiniz bir şehirdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat