Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lohusalık dönemini çabuk atlatmak için neler yapılabilir?

74,056
kez izlendi
Puan: 4.63 / 5
Detaylı Açıklama

Lohusalık dönemini çabuk atlatmak için neler yapılabilir?

Bebek doğduğu ve plesanta çıktığı andan itibaren lohusalık başlar. Lohusalık dönemi 6 hafta sürer. Yaptığımız çalışmalar gösteriyor ki; vücutta hamilelik öncesi döneme dönüş 6 haftada tamamlanıyor. Bu kırk çıkma olayı da bununla alakalı bir şey. Dolayısıyla lohusalık dönemini hızlı atlatmak için ne yapabilirim sorusunun cevabı: Lohusalık dönemi hızlı atlatılamaz. Çünkü lohusalık bir süreçtir ve lohusalık sürecinin gerçekleşmesi gerekir.

Normal doğum yapanlarda ve sezeryanla doğum yapanlarda lohusalık dönemi

Lohusalığın atlatılması fiziksel aktiviteleri gerçekleştirme olarak görülüyorsa normal doğum yapanlarda egzersize çok daha kısa sürede başlanılabileceği için normal doğum yapanlar bu süreci daha hızlı atlatırlar. Sezaryenle doğum yapanlar genellikle 5 hafta 6 haftanın sonunda doktorun önerisine göre egzersiz yapabilirler. 

Lohusalık dönemini atlatmak psikolojik belirtilerin ortaya çıkmasını engellemek veya ortaya çıkan lohusalığa bağlı psikolojik belirtilerin bertaraf edilmesi ise; lohusalık bir süreç olduğundan ve vücut duruma yavaş yavaş adapte olacağı için yine atlatılabilecek bir şey değildir.

Lohusalık gerek fizyolojik olsun, gerek psikolojik olarak bir süreçtir. Bedensel olarak meydana gelen değişimlerin eski haline dönmesi, yorgunluk veya uyuyamama, göğüslerdeki büyüme, oluşan çatlaklar, alınan kiloların geri dönüşü de bu sürecin bir parçasıdır ve tüm bu değişimler zamana yayılarak eski haline dönecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat