Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lezzetli bir çay demlemek için nelere dikkat etmek gerekir?

146,618
kez izlendi
Puan: 4.15 / 5
Detaylı Açıklama

Lezzetli bir çay demlemek için nelere dikkat etmek gerekir?

Lezzetli çay içmek Türk insanının en önem verdiği şeylerden bir tanesidir. Çünkü biz çayı her vesile ile; yemekten önce, yemekten sonra, sabah kalınca, gece yatmadan önce... Dolayısıyla lezzetli çay içmek istiyorsanız suya dikkat etmelisiniz. Musluk suyu asla kullanmamanız gerekir. 

Lezzetli çay yapmanın püf noktaları

Çayda kullanacağınız suyun orta sertlikte olması gerekir. Diyelim ki çay demlerken musluk suyu kullanmak zorundasınız. Bu durumda musluktan aldığınız suyu önce kaynatıp, daha sonra dinlendirip soğutun. Ardından çay demlemek için tekrar kaynatın. Böylece su orta sertliğe yaklaşmış olur.

Çay demlerken kullancağınız demliğin temiz olması gerekir. Demlikte nasıl olsa yine aynı çaydan demleyeceğim diyerek demliği sadece çalkalayarak bırakmamalısınız. Lezzetli bir çay için kullandığınız demliğin temiz olması, üzerinde bir önceki çaydan kalan tortuların bulunmaması gerekir. Aksi durumda çayda buruk bir tat oluşmasına neden olacaktır. 

Demliğe çayınızı koymadan önce demliğin içini sıcak su ile geçirip ılınmasını sağlar, buz gibi demliğe çayınızı koymazsanız, çayınızın lezzeti daha iyi olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat