Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lazer ile çil tedavisi nasıl yapılır?

5,554
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lazer ile çil tedavisi nasıl yapılır?

Çil tedavisinde en etkili lazer Q-Switched ND: YAG lazerdir. Bu nedenle çil tedavileri Q-Switched ND: YAG lazer ile yapılır. Q-Switched ND: YAG Lazer, 1064 nanometre boyunda ND:YAG lazerdir. Kısa fazlı atışlarla cilt yüzeyindeki doğumsal çilleri tek seansta tamamen yok edebilir. 

Çil tedavisinde kullanılan Q-Switched ND: YAG lazer uygulaması sonrasında ciltte oluşan ödem ve kızarıklık birkaç gün içinde tamamen geçer. Q-Switched ND: YAG Lazer ile birlikte bazen Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer veya Thulium Lazer kullanılabilir. 

Daha önce bize sempatik gelen, kişiye muzip bir görüntü veren, burun üzerinde yaygın olmak üzere, elmacık kemiklerine kadar dağılan doğumsal çiller, güneşin ve çevresel faktörleirn etkisi ile zamanla güneş lekesine dönüşebilir. Güneş lekeleri çiller arasında dağılabilir.

Güneş lekeleri zamanında tedavi edilmezse, yıllar geçtikçe özellikle yüzde, dekolte bölgesinde, omuz sırtlarında ve el yüzeyinde, cilt kalınlaşmaya başlayarak keratozlara dönüşür. Sadece yüzde çil varsa ve kişi bundan rahatsızlık duyuyorsa, kişiye tek seans Q-Switched ND: YAG lazer uygulaması yeterli olur. 

Çil tedavisi yöntemleri

Kişide çil dışında güneş lekesi, akne zii gibi başka cilt problemleri de varsa, Q-Switched ND: YAG Lazer ile birlikte Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer, Thulium Lazer gii diğer lazer yöntemleri ile birlikte kombine bir tedavi yapılır. 

Biz sıklıkla, bilinmeyen, soru işareti olan, alaca bulaca pigmentasyonların olduğu bölgelere Q-Switched ND: YAG lazer, thulium lazer ile birlikte uyguluyoruz. Sadece çil varsa Q-Switched ND: YAG lazer; ciltte keratoz varsa, akne izi varsa, bu bölgelere ise Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer uygulanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat