Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik üretrit tedavisi nasıl yapılır?

3,236
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik üretrit tedavisi nasıl yapılır?

Üretrit, tespit edildiğinde tedavisi çok kolay olan bir rahatsızlıktır. Bu açıdan, hastanın üroloji uzmanına erken müracaatı, her hastalıkta olduğu gibi üretritte de çok önemlidir. Dolayısıyla, akıntısı olan; yeşil, kahverengi, grimsi veya sarımsı akıntı sorunu görülen, idrarda yanma oluşan, sık tuvalete gitme ihtiyacı çeken ve kasık ağrısı yaşayan hastaların en kısa sürede bir üroloji uzmanına görünmesi gerekir. 

Üretritin, doktora müracaat sonrasında tanısı çok kolaydır. Fizik muayene dışında, hastalık öyküsüyle bile tanısı koyulabilir. 

Üretritin tedavisinde çok basit bir şekilde yapılabilir. Tedavi istenirse sadece tek doz sefalosporin adı verilen iğne tedavisi ile yapılabilir. Bir diğer yöntem ise, hastalığın tipine göre 5 gün ile 7 gün arasında süren basit antibiyotik ilaç tedavisidir. Bu tedavi yöntemlerinde başarı oranı yüzde 100'e yakın orandadır. 

Üretrit tedavi edilmeze, hasta, üroloji uzmanına müracaat etmezse, akıntı devam eder, hastalık kronik bir hal alırsa, üretra darlığı adı verilen idrar yapılan yolda daralma ile seyreden, ciddi anlamda hem hastayı hem de üroloji uzmanını sıkıntıya sokan olaylar gelişebilir. Bu açından bu şikayetleri olan hastalar mutlaka en kısa sürede üroloji uzmanına müracaat etmeli ve çok basit bir tedavi prosedürü olan üretrit tedavisine en kısa sürede başlamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat