Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik üretrit rahatsızlığı olanlar nelere dikkat etmeli?

1,669
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik üretrit rahatsızlığı olanlar nelere dikkat etmeli?

Üretrit, tedavi edilmezse kronikleşen, hem hasta hem de ürolog açısından tedavisi sıkıntılı olan bir enfeksiyon hastalığıdır. Şüpheli bir cinsel ilişki sonrası akıntı, yanma, sık tuvalete gitme, kasık ağrısı gibi belirtiler sonucu hastalık erken teşhis edilirse, üretritin tedavisi çok kolaydır. Basit bir iğne tedavisi veya 1 hafta - 10 kadar süren antibiyotik tedavisi ile yüzde 100'e yakın bir oranda tedavi edilebilir.

Tedavi edilemeyen, doktora başvurulmayan, yeterli tedavi edilmeyen olgularda ise üretrit kronikleşir. Kronikleşmede, üretra dediğimiz idrar yaptığımız yoldan hastalık prostata ya da yumurtalıklara nüfuz edebilir. Bu da kronik prostatit, kronik orşit gibi, ömür boyu devam eden, ömür boyu hastanın özellikle hayat konforunu bozan, ciddi anlamda yanmalarla, ciddi anlamda sık tuvalete gitmelerle tekrarlayan ve tedavisi uzun süreli olan, hatta pek de mümkün olmayan bir hal alabilir. Bu açından üretrit, belirtileri görüldüğü anda üroloji uzmanına başvurulması gereken ve tedavisi son derece kolay olan bir hastalıktır. Burada en önemli nokta, hastalık kronikleşmeden doktora başvurmak ve tedavi sürecini aksatmamaktır. Kişinin bundan sonraki cinsel ilişkilerinde de kondom ile korunması önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat