Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere vize reddi sebepleri ve vize reddi itiraz başvuruları kaç çeşittir? | CSS LEGAL

4,844
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
İngiltere Vizesi Danışmanlık Şirketi

İngiliz Konsolosluğu için İngiltere vize başvurusu CSS LEGAL

İngiltere vize başvurusu, vize başvuru merkezlerine yapılır. Vize başvuru merkezi de başvuru dosyanızı alıp İngiltere Başkonsolosluğu'na gönderir. Başkonsolosluk da vize başvuru sahiplerinin başvurularını değerlendirir. Vize başvuru merkezlerini Konsolosluğun bir ön bürosu olarak düşünebilirsiniz. 

Türkiye'de İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yegane payı olan konsolosluk birimi İstanbul'da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu'dur. Bu konsolosluk birimi dışında herhangi bir yerdeki ve şehirdeki bir konsolosluk biriminin vize başvurularında bir rolü bulunmamaktadır.

İngiltere vize başvurusunu Türkiye'den yapmak isteyen başvuru sahipleri İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Gaziantep'te bulunan vize başvuru merkezlerinden birine giderek randevu günü ve saatinde hazır bulunabilir. Biometrik bilgilerini vermek suretiyle başvurularını gerçekleştirebilirler. 

İngiltere vizesi başvuru sahipleri, başvurularını İngiltere'den yapmak isterlerse başvurularını Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilirler. Bu, Kasım 2018 itibariyle yürürlüğe girmiş bir uygulamadır. Başvuru merkezleri Birleşik Krallık'ta Kasım 2018 itibariyle faaliyet göstermeye başlamışlardır. Kasım 2018'den önce her türlü vize ve göçmenlik başvurusu doğrudan Home Office'e, yani İngiltere İç İşleri Bakanlığı'na veya Bakanlık'ın ilgili birimlerine yapılabilmekteydi. 

İngiltere vizesi başvurusunu Birleşik Krallık'tan ya da Türkiye'den yapmak isteyen başvuru sahipleri Londra, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep'te bulunan şubelerimizden birine gelerek veya telefonla bize ulaşarak profesyonel hizmet alabilirler. 

İngiltere Genel Ziyaretçi Turist Vizesi hakkında bilinmesi gerekenler | CSS LEGAL

İngiltere genel ziyaretçi turist vizesi almak isteyen kişiler yakınlarını, akrabalarını, aile üyelerini ziyaret etmek, tatil yapmak, bir spor etkinliğine katılmak veya sanatsal etkinliğe katılmak gibi bir amaç taşımalı ve 6 aydan kısa bir süre Birleşik Krallık'ta kalmak istiyor olmalıdır. Kişilerin başka hiçbir amaç taşımıyor olması halinde, bu vize kategorisi onlar için doğru bir kategori demektir. 

İngiltere genel ziyaretçi turist vizesi ile kişiler İngiltere'nin yanı sıra İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler'e de ziyaret yapabilirler. Bu vize türü 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık şeklinde verilebilir. Bu süre kişinin isteğine göre belirlenebilir. Tabii ki 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvurusu yapmak istediğiniz zaman göçmenlik geçmişinizin iyi olması gerekir. Daha önce bir reddinizin olmaması; Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerden vizelerinizin olması gerekir. Bunlar şart olmamakla birlikte eğer kişi ilk defa Birleşik Krallık'a seyahat ediyorsa, biz her zaman kişiye öncelikle 6 aylık vizeye başvurmasını öneriyoruz. Ancak daha önce Birleşik Krallık'a seyahat etmişse, herhangi bir vize reddi yoksa, 6 aylık dışında, 2 yıllık, 5 yıllık veya 10 yıllık vize başvurusunda bulunabilirler. 

Türkiye'de İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yegane payı olan konsolosluk birimi İstanbul'da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu'dur. Bu konsolosluk birimi dışında herhangi bir yerdeki ve şehirdeki bir konsolosluk biriminin vize başvurularında bir rolü bulunmamaktadır.

Şunu unutmamak gerekir: Kişiler kaç yıllık vize almış olurlarsa olsunlar, 1 yıl içinde Birleşik Krallık'ta toplamda en fazla 6 ay kalmış olmalıdırlar. Bu süreler geçilmiş olursa Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Mevzuatına aykırı bir davranışta bulunmuş olunur ve kişi bundan sonra yapacağı başvurularda otomatik olarak red ile karşılaşabilir.

İngiltere genel ziyaretçi turist başvuruları, başvuru tarihinden, başvurunun ödemesinin yapıldığı tarihten itibaren 15 iş günü, toplamda 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Öncelikli servis ile bu süre 5 iş gününe düşürülebilir. Yine Dış İşleri Bakanlığı'ndan alınacak nota ile başvurular 5 iş gününde sonuçlanır. Eğer ki kişiler süper öncelikli servis almak isterlerse başvuru sonuçları kendilerine 24 saat içinde ulaştırılacaktır. 

İngiltere Öğrenci Vizesi nasıl alınır? | CSS LEGAL

İngiltere'ye eğitim görmek amacıyla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri İngiltere öğrenci vizesine başvurusu yapabilirler. İngiltere öğrenci vizeleri alınacak eğitimin niteliği ve süresine göre çeşitli alt kategorilere ayrılır.

1. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi

Bu vize türü, İngiltere'de 6 ay veya daha kısa bir süre eğitim almak isteyen öğrenciler içindir.6 aylık veya daha kısa süren dil eğitimleri, spor kursları veya hobi amaçlı herhangi bir kurs, İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi kapsamına girer. Bu vize türü 6 ay ile sınırlıdır. Kişiler, başvuru sırasında eğitim almak isteklerinin hakiki olduğunu belgelerle kanıtlamalıdır. Ayrıca eğitim alınacak okuldan da bir kabul mektubu olmalıdır. Bu mektupta eğitim tarihiniz, kaç hafta eğitim göreceğiniz, nerede konaklayacağınız ve eğitimi hangi eğitim kurumunun hangi merkezinde alacağınız gibi bilgiler yer almalıdır.

Kabul formlarında yazan eğitim tarihleri ile başvuru formlarındaki eğitim tarihlerinin mutlaka günü gününe tutması gerekir. Bu vize ile İngiltere'ye gidildiğinde vize süresi istisnai durumlar haricinde uzatılamaz. İstisnai durumlar haricinde, kişiler aynı vizeyi uzatmak için başvuruda bulunamazlar. Daha uzun süreliğine bir eğitim alınmak isteniyorsa, Uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesine başvurmaları gerekir. 

İstisnai durumlar: 
Ankara Anlaşması vize başvurusunda bulunmak
Bir Avrupa Birliği vatandaşının eşi olarak İngiltere'de yerleşim başvurusu yapmak

2. Uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi

Bu vize türü kişilere 6 ay ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi alma imkanı tanır. Bu vize türüne yalnızca İngiltere'de dil eğitimi almak isteyenler başvurabilir. Kısa dönemli öğrenci ziyaretçi vizesinde olduğu gibi kişiler hobi amaçlı eğitim kurslarına veya spor kurslarına katılamazlar; sadece dil eğitimi için geçerlidir. 

3. Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

Bu vize türüne 4-17 yaş arası çocuklar için başvuru yapılabilir. Özel bir eğitim kurumundan eğitim alınması istendiğinde bu vize türüne başvurulabilir. 

İngiltere vize reddi sebepleri ve vize reddi itiraz başvurusu çeşitleri | CSS LEGAL

Vize ve göçmenlik başvurularında kişiler zaman zaman vize reddi ile karşılaşabilir. 

İngiltere vizesi red sebepleri
- Yapılan başvurunun ikna edici ve inandırıcı olmaması
- Kişilerin eksik veya hatalı bilgi ve belge sunması
- Yalan beyanda bulunması

Kişilerin, İngiltere vizesi redlerinde bazı durumlarda itiraz hakkı vardır. 

İtiraz hakkı 
İdari itiraz: Verilen red kararının vize memurunun kendi hatasından kaynaklandığı durumlarda yapılır. Başvurunuzun farklı bir vize memuru tarafından incelenmesi talebini içerir.
İtiraz davası: İçişleri Bakanlığı (Home Office) ve İngiltere Konsolosluğu'nun bazı kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesi'ne dava açılması
İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme: Diğer iki itiraz türü gibi bir itiraz hakkı olmamakla birlikte bu başvuru ile başvuru dosyamızın yeniden incelenmesi talebidir. Bu başvuru İngiltere içinde yapılabileceği gibi İngiltere dışından da yapılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat