Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere Ankara Anlaşması Başvuru Şartları

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvuru şartları nelerdir? | CSS LEGAL

4,153
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
İngiltere Vizesi Danışmanlık Şirketi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Turkish Worker) başvuru şartları

İngiltere Ankara Anlaşması çalışan vizesi, diğer ismi ile Turkish worker özel bir başvuru türüdür. Ankara Anlaşması ile karıştırılmaması gereken çok önemli bir husus vardır. Ankara Anlaşması'nda kişilerin self-employed, kendi işinde çalışan yani serbest meslek sahibi olarak başvuru yapması beklenirken, İngiltere Ankara Anlaşması çalışan vizesinde (Turkish worker) kişilerin hali hazırda İngiltere'de 1 yıl boyunca çalışmış olması gerekir. 

Örneğin kişi Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere'de eğitim almak amaçlı, lisans veya yüksek lisans için İngiltere'ye gittiğinde kendilerine yine kısıtlı bir saat de olsa, 20 saatlik bir çalışma izni veriliyor. Bu çalışma iznini aşmadan 1 yıl boyunca aynı iş yerinde çalışan kişiler, 1 yılın sonunda bahsettiğimiz İngiltere Ankara Anlaşması Turkish Worker vizesi başvurusunda bulunabilir. 

İngiltere'de yasal olarak çalışan vizesine sahip olan ya da çalışma izni olan vizelerden birine sahip olan T.C. Vatandaşları, bir iş yerinde 1 yıl boyunca çalıştıktan sonra Ankara Anlaşması Çalışan Vizesine başvurabilir. Başvurduktan sonra kişilere 1+1 veya direkt 2 yıllık uzatma başvurusu verilir. 

Toplamda 3 yılın sonunda kişiler aynı işte çalışmak koşuluyla farklı bir iş yerinde çalışabilirler. Yani alanlarını değiştirmedikleri sürece, farklı bir işyeri sahibinin altında çalışmaya devam edebilirler. 

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvuru şartları

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi temel manada birkaç kritere dayanır. 

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi şartları
- Kişi mutlaka T.C. Vatandaşı olmalıdır. Ancak  kişi aynı zamanda bir başka uyruğa sahipse, bunda herhangi bir sıkıntı yoktur. 
- Mesleki yeterlilik kriteri vardır. Temel amaç başvuru sahibinin, vize memuruna yapacağı işte gerçekten yetkin olduğunu ve para kazanabileceğini gösterebilmesi gerekir. Tecrübe ve eğitim bu anlamda önemlidir. Kişi tercübesiz olsa da alanında eğitim aldıysa, bu da başvuru için yeterlidir. Gerekli eğitimi olmayanlar, alaylı kişiler ise sektördeki tecrübelerini belgeleyerek başvuru yapabilir.
- Sermaye miktarı ve sermayenin kaynağı. Sermaye miktarı kişinin özel durumuna, çalışma alanına ve home office, ofis veya mobil olma durumuna göre değişiklik gösterir. Sermayenin nereden geldiğini de vize başvurusunda önemlidir. Kaynağın inandırıcı, legal olması gerekir. Vize memuru paranın sizin olduğuna, kullanılabilir oldupuna ve kaynağın da legal olduğuna inanması gerekir. 

İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi (eş-çocuklar) başvuru şartları

Ankara Anlaşması kapsamındaki bağımlı vizesi, başvuru yapan kişilerin eşi ve 21 yaş altı çocukları için geçerlidir. Başvuru yapan kişilerin kendi anne - babaları ve evde olmayan eşleri ya da 21 yaş üstü çocukları bağımlı başvurusu kapsamına girmez. Bağımlı başvurusu, asıl başvuru sahibinin başvuru yaptığı sırada yapılabildiği gibi, başvuru sahibi vizeyi aldıktan sonraki süreçte, uzatım başvurusu yapıldıktan sonraki süreçte de yapılabilir. 

Bağımlı başvurusu yapmak isteniyorsa, vize danışma kurumlarının önerisi asıl vizeyi alacak kişinin vize başvurusu yaptığı sırada yapılması ya da kendilerinin 1 yıllık süreçte başvuru yaptıktan sonra, yani uzatım aldıktan sonra yapmalarıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat